Zavrieť

Porady

Pestujete v záhrade chren?

Máte niekto skúsenosť s pestovaním chrenu v záhrade?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dusan018 Pozri príspevok
    Máte niekto skúsenosť s pestovaním chrenu v záhrade?
    Naši majú v záhrade chren, ale nepestujú ho, rastie sám ako burina.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Mne rastie v sade okolo plota a vždy ho bez milosti pokosím s kosačkou a on potvora o to lepšie rastie. Ale v prípade potreby sme iba zakopli a mali. Ak chceš mať v záhrade chren, stačí si od niekoho odkopať kúsok koreňa, zasadiť na vhodné miesto(hlavne, aby v budúcnosti nezavadzal) a čakať. No a potom kosiť

    Blanka Š je offline (nepripojený) Blanka Š

    Blanka Š
    Chobot Pozri príspevok
    Naši majú v záhrade chren, ale nepestujú ho, rastie sám ako burina.
    Aj mne rastie v záhrade ako burina.Keď sa ho snažíme trhať alebo vykopávať,stačí že zostane len kúsoček v zemi a opäť narastie.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Ak ho chceš pestovať daj ho na také miesto kde nebude zavadzať, pretože chren je dobré kopať taký 2-3 ročný, aby bol dostatočne veľký. Potom na jeseň pár menších odrezkov zakopať a pestovať dalej, inak ako písali ostatní rastie ako burina.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Asi to nebude take jednoduche. U rodicov na zahrade tiez rastol ako burina, presadili sme ho viackrat sem, ale tu sa nedrzi. Zato sa nemozeme zbavit kostihoja.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    jojojo Pozri príspevok
    neexistuje iny sposob ako ho rozmnozit?

    nejak tak ze semiacka.. ?
    Rozmnozuje sa odrezkami,kazdy ti rad podaruje,je to nezmar

    Tu sa daju zaobstarat semena
    http://www.kpr.eu/sk/flora-europe/

    colder je offline (nepripojený) colder

    colder
    Presne, nevyberieme vsetok, ale ten co ostane na jesen poorieme. Vzdy ma fascinuje cena chrenu v obchode, ked u nas rastie sam ako burina. Cert vie odkial to vozia.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nam chren rastol tesne pri plote, nemohli sme sa ho nijako zbavit.
    Minuly rok sme robili novy plot,kopali sa dost hlboke zaklady, tesila som sa, ze sa tej buriny konecne zbavim.
    Nepomohlo, narastol znovu !

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Ja len toľko by som chcela poprosiť záhradkárov, aby pestovali naše tradičné rastliny v záhradách, lebo za figami, kiwi, olivami, sa nám sem dosťahujú aj cvrčky a iná cudzokrajná háveď. Ale pritom nám miznú naše vrabce, sýkorky, čmeliaky, osy lebo si ich trávime postrekmi.
    Chren musíš strážiť tak ako aj topinambury lebo ti vyrastie na druhom konci záhrady.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Niekde som čítal, že chren treba posadiť po ležiačky, tak že pekne zhrubne.

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    ja som v lete zasadila do zahrady chren kupeny v hypermarkete, mal male puciky, potom som ho cely rok polievala a na jesen bol uz rozrasteny, len mi bolo luto este z neho brat, tak uvidim na jar
    Naposledy upravil Cecilia : 30.01.12 at 13:06

    ela77 je offline (nepripojený) ela77

    ela77
    Čo sa týka kostihoja ako to tu niekto spomenul, tak je to s ním ako s chrenom, treba pri vykopaní koreňov dať pozor aj na najmenší kúsok, lebo on nemá problém zase vyrásť. Odomňa chceli kostihoj na rozmnoženie, tak som vykopala celý koreň a rozsekala, každý kúsok sa uchytil a vyrástol. Samozrejme, že som si nechala aj ja, lebo on je nádherný keď vyrastie a kvitne, len bolo pri koreni velké mravenisko.
    Ja som sa chcela zbaviť chrenu, tak som skúšala vykopať ho, že ho zlikvidujem, ale to som kopala akoby studňu. Po istej vykopanej hĺbke ma to prestalo baviť, lebo tie koreňe šli krížomkrážom. Tak som skúsila aj starý babský recept, zaliať zvyšok v tej vykopanej jame vriacou vodou. Spokojná som zahrnula potom jamu a čuduj sa svete, chren na jar znova vyrástol. Ale to zakopanie koreňa na šikmo sa mi celkom pozdáva. Najlepšie je potom ten chren dať asi niekde na obecné a tam si potom chodiť vykopať (nie veľmi správny nápad, že?)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.