Zavrieť

Porady

Nadobudbutie tovaru z EU

Poradaci, poradte prosim.

Som SZCO, neplatca DPH, vediem JU.

Predavam na Slovensku tovar, ktory dovazam z EU (Nemecko). Tovar objednam, dodavatel mi vystavi fakturu na tovar a dopravu, ktoru zaplatim a zauctujem. Samozrejme vo fakture je zaratana aj Nemecka dan 19%. (suma 300-500 EUR)

Tovar mi nasledne pride kurierom.

Ako je to s clom? Tovar prichadza priamo mne, nejde cez colnicu. Musim ho preclit? Ako postupovat?

Vdaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sisley Pozri príspevok
    Poradaci, poradte prosim.

    Som SZCO, neplatca DPH, vediem JU.

    Predavam na Slovensku tovar, ktory dovazam z EU (Nemecko). Tovar objednam, dodavatel mi vystavi fakturu na tovar a dopravu, ktoru zaplatim a zauctujem. Samozrejme vo fakture je zaratana aj Nemecka dan 19%. (suma 300-500 EUR)

    Tovar mi nasledne pride kurierom.

    Ako je to s clom? Tovar prichadza priamo mne, nejde cez colnicu. Musim ho preclit? Ako postupovat?

    Vdaka!
    Je to v rámci EU (tuzemsko iný členský štát) kde clo sa neuplatňuje.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    sisley Pozri príspevok
    Poradaci, poradte prosim.

    Som SZCO, neplatca DPH, vediem JU.

    Predavam na Slovensku tovar, ktory dovazam z EU (Nemecko). Tovar objednam, dodavatel mi vystavi fakturu na tovar a dopravu, ktoru zaplatim a zauctujem. Samozrejme vo fakture je zaratana aj Nemecka dan 19%. (suma 300-500 EUR)

    Tovar mi nasledne pride kurierom.

    Ako je to s clom? Tovar prichadza priamo mne, nejde cez colnicu. Musim ho preclit? Ako postupovat?

    Vdaka!
    Smith ti už v podstate odpovedal, ale aby si presne vedel, prečo je to tak, prečítaj si Zmluvu o založení Európskeho spoločenstva, najmä články 23 až 31, pripájam link na text zmluvy:
    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...01:0331:SK:pdf

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    sisley Pozri príspevok
    Poradaci, poradte prosim.

    Som SZCO, neplatca DPH, vediem JU.

    Predavam na Slovensku tovar, ktory dovazam z EU (Nemecko). Tovar objednam, dodavatel mi vystavi fakturu na tovar a dopravu, ktoru zaplatim a zauctujem. Samozrejme vo fakture je zaratana aj Nemecka dan 19%. (suma 300-500 EUR)

    Tovar mi nasledne pride kurierom.

    Ako je to s clom? Tovar prichadza priamo mne, nejde cez colnicu. Musim ho preclit? Ako postupovat?

    Vdaka!
    Keďže predávaš tovar, ktorý dovážaš, daj pozor na hodnotu dovážaného tovaru.
    Zákon o DPH
    § 7
    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 420 000 Sk.

    (2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 420 000 Sk.

    (3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odsekov 1 a 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň bezodkladne, najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň

    sisley je offline (nepripojený) sisley

    sisley
    Perfektne! Dakujem Vam.

    Co sa tyka DPH, to mi bolo jasne, ze sa treba zaregistrovat ak prekrocim hranicu 420 000 Sk.

    scarce je offline (nepripojený) scarce

    scarce
    1. hodnota nadobudnuteho tovaru 420 000 Sk sa mysli hodnota za ktory ho nakupim, spravne? nie je to hodnota, za ktoru ho predam...?

    2. a to ze ho nakupujem v maloobchode s DPH na to nema vplyv?

    dakujem

    Nadobudbutie tovaru z EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.