Zavrieť

Porady

431-Výsl.hos. v MRP programe

Prosím Vás poraďte mi zaúčtovať výsledok hospodárenia v podvoj.účtovníctve v MRP programe. Podnikať sa začalo v roku 2006 (cca 3 mesiace), výsledkom hospodárenia bola strata 67000,-Sk. Urobila som prevod do r.2007, tam mi to ukazovalo tých 67000,-Sk. Čo mám urobiť s tým v roku 2007? Za rok 2007 bude už vykázaný zisk (cca 2 mil.Sk). Chcela by som túto stratu uhradiť zo zisku roku 2007. Aké účtovné prípady sú s tým spojené, s akým dátumom mám účtovať. Chcela by som vlastne, aby táto strata bola v roku 2007 uhradená a do roku 2008 prejde zbytok zisku (teda poníži sa o uhradenú stratu roku 2006 - 67000), ktorý sa potom v roku 2008 rozdelí podľa rozhodnutia valného zhromaždenia. Skúsila som si urobiť "skúšobne" ročný prevod, urobilo mi to konečný účet 702, počiatočný 701 automaticky, čo s účtom 710? Treba tam niečo účtovať? Ak viete, poraďte - ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    selenay Pozri príspevok
    Prosím Vás poraďte mi zaúčtovať výsledok hospodárenia v podvoj.účtovníctve v MRP programe. Podnikať sa začalo v roku 2006 (cca 3 mesiace), výsledkom hospodárenia bola strata 67000,-Sk. Urobila som prevod do r.2007, tam mi to ukazovalo tých 67000,-Sk. Čo mám urobiť s tým v roku 2007? Za rok 2007 bude už vykázaný zisk (cca 2 mil.Sk). Chcela by som túto stratu uhradiť zo zisku roku 2007. Aké účtovné prípady sú s tým spojené, s akým dátumom mám účtovať. Chcela by som vlastne, aby táto strata bola v roku 2007 uhradená a do roku 2008 prejde zbytok zisku (teda poníži sa o uhradenú stratu roku 2006 - 67000), ktorý sa potom v roku 2008 rozdelí podľa rozhodnutia valného zhromaždenia. Skúsila som si urobiť "skúšobne" ročný prevod, urobilo mi to konečný účet 702, počiatočný 701 automaticky, čo s účtom 710? Treba tam niečo účtovať? Ak viete, poraďte - ďakujem.
    Z účtu 431 treba stratu previesť na účet 429, na základe rozhodnutia valného zhromaždenia ak ide o sro. Vzniknutú stratu môžeš odrátať zo zisku r. 2007 v rámci daňového priznania. Výsledok účtu 710 sa preúčtováva na 702 ako výsledok hospodárenia.

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    smith Pozri príspevok
    Z účtu 431 treba stratu previesť na účet 429, na základe rozhodnutia valného zhromaždenia ak ide o sro. Vzniknutú stratu môžeš odrátať zo zisku r. 2007 v rámci daňového priznania. Výsledok účtu 710 sa preúčtováva na 702 ako výsledok hospodárenia.
    Čítam tu čítam a už som z toho chorá ! Robím PU iba 2 mesiace a mám iba rekvalifikačný kurz spred 4 rokoch.
    Nemohol by si mi "polopate" napísať ako tú stratu zaúčtovať ?
    Proti akým účtom ?

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    tacasina Pozri príspevok
    Čítam tu čítam a už som z toho chorá ! Robím PU iba 2 mesiace a mám iba rekvalifikačný kurz spred 4 rokoch.
    Nemohol by si mi "polopate" napísať ako tú stratu zaúčtovať ?
    Proti akým účtom ?
    Po lopate 429/431, potom rozhodnutím uhradíš (až keď vytvoríš zisk za rok 2007 431/428) 428/429.

    V prípade nejasností skontroluj p. Cenigovú str. 457,458.

    431-Výsl.hos. v MRP programe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.