Zavrieť

Porady

Dohoda o prac.cinnosti???

Prosím Vás o radu

Ako to je s dohodou o prac. činnosti - Zacala som viest podvojne učt. novovzniknutej spoločnosti - firma má velmi malo dokladov - a spracujem tam účtovnictvo len raz za kvartál lebo je platitelom DPH - a dohodli sme sa ze platit mi bude len po ukoncení DPH - takze raz kvartalne - a chcem sa opýtat či mozem urobit Dohodú o prac. cinnosti - s poctom hod. 25 - za 1 kvartál ????
A mesačne by sa posielali výkazy do SP s nulou len v období platby by tam bolo úraz. a garančne poistenie???

Voprad dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Na dohodu o pracovnej činnosti je možné odpracovať max. 10 hod. týždenne. Účtovníctvo môžeš robiť na dohodu o pracovnej činnosti.
    Naposledy upravil mysimis : 03.02.08 at 19:08

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Nesúhlasím, na dohodu o pracovnej činnosti je možné odpracovať max. 10 hodín týždenne, nie mesačne.

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    ahojte, viete mi niekto poradiť čo je lepšie? Je lepšie alebo správne zamestnať na "dohodu o pracovnej činnosti" alebo "dohoda o vykonania práce "? poraďte mi niekto, prosím
    Ďakujem za odpoveď a želám pekný deň

    R.evita je offline (nepripojený) R.evita

    bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac R.evita
    Ahojte

    Ďakujem za riešenie - viem, že je to určené tak ze max. 10 hod. týždenne - ale chcem vedieť - či aj tak by mohla byť upravená dohoda o pracovnej činnosti. Veď keď sa to tak vezme - tak jeden kvartál ma takých 12 týždnov - a za kvartal odpracujem 25 hod. t.j. takých 2 hod. týždenne - (a 10 hod. to je maximum) - takze prosím poradte mi ako to mam správne urobit?
    Alebo urobit dohodu na vykonanie práce - ale potom tam ide o opakovanú činnost - lebo stále len spracujem doklady.
    Dakujem za rýchlu odpoveď )

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    katka50 Pozri príspevok
    Záleží, či ide o opakujúcu sa činnosť, alebo jednorázovú prácu.
    Ide o opakovanú prácu.Je to kozmetička.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    R.evita Pozri príspevok
    Ahojte

    Ďakujem za riešenie - viem, že je to určené tak ze max. 10 hod. týždenne - ale chcem vedieť - či aj tak by mohla byť upravená dohoda o pracovnej činnosti. Veď keď sa to tak vezme - tak jeden kvartál ma takých 12 týždnov - a za kvartal odpracujem 25 hod. t.j. takých 2 hod. týždenne - (a 10 hod. to je maximum) - takze prosím poradte mi ako to mam správne urobit?
    Alebo urobit dohodu na vykonanie práce - ale potom tam ide o opakovanú činnost - lebo stále len spracujem doklady.
    Dakujem za rýchlu odpoveď )
    Podľa mňa je to možné a použiteľné. Samozrejme, z textu DPČ alebo nejakého dokladu iného (napr. keď sa vystavuje doklad o vyhodnotení zmluvy a pod.)musí byť zrejmé, že sa neprekročí limit ZP.
    Podobne to býva napr. u pracovných pomerov "optických" - zodpovedný zástupca pre živnosť a podobné.

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    Vite mi niekto poradiť, ako postupovať v mojom prípade? Na vysvetlenie prečo uvažuje o dohode ? Je to preto lebo začína a nevie či si bude môcť dovoliť platiť ďalšiu silu. Preto uvažuje takto a nevie sa rozhodnúť čo je lepšie a výhodnejšie .
    Ďakujem

    R.evita je offline (nepripojený) R.evita

    bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac R.evita
    Kozmetička - je opakovaná činnost -takze by mala byť dohoda o prac.činnosti - ale moze týždenne odpracovať maximálne 10 hod.

    Takže moj prípad môže byť na DoPČ -- len do textu musím zadať že tyzdenne neprekročuje 10 hod. a ze mzda bude vyplatená vzdy po ukončený kvartálu

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    ....no veď to, že ju potrebuje na tie 2 hodiny denne. Odmena za prácu nie je obmedzená? Môže jej dať koľko chce?



    Ďakujem

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    dipe Pozri príspevok
    ....no veď to, že ju potrebuje na tie 2 hodiny denne. Odmena za prácu nie je obmedzená? Môže jej dať koľko chce?



    Ďakujem
    Odmena za prácu je obmedzená jedine dohodou oboch zmluvných strán a musí byť uvedená v predmetnej dohode

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Výška odmeny nie je obmedzená-ako sa dohodnú v dohode. Musí však dodržať 10 hodín týždenne a tiež viesť evidenciu dochádzky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.