Zavrieť

Porady

Maloobchodná predajňa....od A po Z

Ahojky múdre hlavičky ,

preorientovala som sa ... teda čo sa týka predmetu podnikania. O dva mesiace budem otvárať butik s outletovým tovarom (odev, obuv, doplnky...) a začínam (konečne !!!) rozmýšľať nad VYBAVENÍM PREDAJNE. Prišla som totiž na to, že okrem registr. pokladne (+software do nej) a peň. zásuvky budem potrebovať aj vešiaky, figurínu, police (alebo regále), zrkadlo do kabínky... a potom mi došlo, že treba aj značkovacie kliešte, do nich tie lepiace blbosti... A keď som rátala koľko toho je so všeeeetkými aj kancelárskymi potrebami! ... no prestala som rátať asi na stovke!

Samozrejme, že mám teraz trochu guláš v tej svoje múdrej hlávke... Chcela by som vedieť AKÉ MÁTE SKÚSENOSTI S OTVORENÍM OBCHODNEJ PREVÁDZKY, NA ČO STE VY PRI ZAČÍNANÍ ZABUDLI. A teda na čo by som JA NEMALA ZABUDNÚŤ.

Ja viem, niektoré veci sú naozaj drobnosti. Ale dotvárajú celý obraz o podnikateľovi.

ZA VŠETKY RADY / AJ NERADY VEEEEEEEEEEĽMI PEKNE ĎAKUJEM !!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    nejaké tipy:
    1. Platobný terminál - za ten sa ale neplatí (len za platby)
    2. Reklamné pútače - neón, áčko pred predajňu, nálepky na výklad a podobne.
    3. drobná reklama v regionálnych novinách
    4. vybav si trebars časom aj akceptovanie darčekových poukážok (vydávajú ich firmy čo robia aj "gastráče")
    5. porozmýšľaj o malom trezore. O režime prevádzky sa porozprávaj s poisťovákom pred uzatvorením poistky.
    6. urob trebars otvorenie 2-3 dni kde si pozveš hostí a pohostíš ich vínom. Cudzích tiež :-)

    A nemusíš kupovať všetko naraz. Niečo stačí postupne až po otvorení.

    emily81 je offline (nepripojený) emily81

    matka, manželka, živnostník...+iné povinné profesie: žena v domácnosti, kuchár, upratovačka, vychovávateľka, pracovník nákupu tovaru, odbytu tovaru, propagácie..... : ) ...viac emily81
    len taká malá otázočka
    čo je platobný terminál?
    a prevádzku musím poistiť pred jej spustením, alebo stačí až potom ?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Platobný terminál je prístroj prostredníctvom ktorého je možné platiť v predajni platobnou kartou.
    Poistenie doporučujem uzavrieť čím skôr.

    emily81 je offline (nepripojený) emily81

    matka, manželka, živnostník...+iné povinné profesie: žena v domácnosti, kuchár, upratovačka, vychovávateľka, pracovník nákupu tovaru, odbytu tovaru, propagácie..... : ) ...viac emily81
    Ď A K U J E M )
    trošku odveci otázka, ale nechcem otvárať novú tému a trošku mi to súri. Zajtra idem na živ. úrad otvoriť živnosť a neviem či mám ísť do banky otvoriť si podnikateľský účet ešte dnes alebo až po otvorení živnosti....thank you... ))

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Nezabudni na lekárničku a hasiaci prístroj ešte pred otvorením prevádzky. A nahlásiť sa na hygiene (následne príde kontrola) aj urobiť kontrolu s požiarnikom.

    emily81 je offline (nepripojený) emily81

    matka, manželka, živnostník...+iné povinné profesie: žena v domácnosti, kuchár, upratovačka, vychovávateľka, pracovník nákupu tovaru, odbytu tovaru, propagácie..... : ) ...viac emily81
    v tých priestoroch kde budej ja bola donedávna prevádzka - pracovné odevy- a oni mali všetko schválené, aj hygienu, aj požiarnikov. To musím aj ja odznovu ?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Nové IČO = nové potvrdenia

    Zajtra idem na živ. úrad otvoriť živnosť a neviem či mám ísť do banky otvoriť si podnikateľský účet ešte dnes alebo až po otvorení živnosti
    ŽO nie je podmienené podn. účtom

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    ale ty si nová prevádzka, tak to musíš mať tiež. Ale nejde o nič zložité. Myslím, že sme posielali nejaké nahlásenie sa na hygienu. Potom nám zavolali a prišli si to omrknúť. urobili správu, ktorú som podpísal a hotovo.

    emily81 je offline (nepripojený) emily81

    matka, manželka, živnostník...+iné povinné profesie: žena v domácnosti, kuchár, upratovačka, vychovávateľka, pracovník nákupu tovaru, odbytu tovaru, propagácie..... : ) ...viac emily81
    d ě k u j i

    Maloobchodná predajňa....od A po Z

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.