Zavrieť

Porady

podnikanie

Dobrý deň poraďáci, poradí mi niekto? S priateľom chceme otovriť obchod, ktorý on bude zásobovať a ja tam budem predávať, chceme sa vyhnúť tomu, aby som bola ako zamestnanec. Chcela by som tam predávať na živnosť, existuje nejaká možnosť ako sa vyhnúť problémom so závislou činnosťou, akú zmluvu by sme mali medzi sebou mali uzatvoriť? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    obidvaja FO SZČO uzatvoriť zmluvu o združení SZČO - prijmy a výdavky sa budú deliť podľa zmluvných podmienok
    /zmluvu o združení nájdeš aj tu na poradu skús vyhľadávač

    Karlítko je offline (nepripojený) Karlítko

    Karlítko
    Tomu by sme sa radi chceli vyhnúť, nedalo by sa to riešiť nejakou zmluvou o dielo alebo niečím podobným?

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Máte obaja samostatne svoje ŽL ???

    V tom prípade netreba ti žiadne zmluvy, podľa činnosti uvádzaných na ŽL ti môže priateľ faktúrovať zásobovanie predajne ako nákladnú dopravu napr...

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    nedalo by sa to riešiť nejakou zmluvou o dielo
    ako sám názov vypovedá ide o zhotovenie diela, čiže predaj v obchode tomu nezodpovedá, DoVP alebo DoPČ sú časovo obmedzené dohody, PP ťa postaví do nevýhodnej pozície,
    živnostenské oprávnenie ako rovnocenní partneri

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak chcete spoločne podnikať a máte obaja ŽL tak to môžete robiť len na základe zmluvy o združení.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Karlítko Pozri príspevok
    Ibaže ten obchod je na neho a ja tam mam na zaklade niecoho predávat.
    Tak si urob ŽL, priateľ ti dá do prenájmu obchod a zásobovanie ti bude faktúrovať, ako som spomínal vyššie

    Karlítko je offline (nepripojený) Karlítko

    Karlítko
    Dobrý nápad, ďakujem, príde mi to jednoduchšie, ako združenie, dík, prajem pekný dník

    waki je offline (nepripojený) waki

    začínajúca ambiciózna účtovníčka :) ...viac waki
    Ahojte, ako by ste vyriesili vodica (strojníka), ktorému viac vyhovuje pracovat na zivnost ako byt zamestnancom. Zatial mame zmluvu o dielo, ale kedze je to pravidelna cinnost, neviem, ci je to ok. Pracuje na nasom stroji. Dakujem za nazory.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.