Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane

Chcem sa opýtať, či živnostník, ktorý zamestnáva ľudí na DoVP podáva hlásenie o vyučtovaní dane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    foaswc Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, či živnostník, ktorý zamestnáva ľudí na DoVP podáva hlásenie o vyučtovaní dane.
    Nielen koncoročné hlásenie, ale aj štvrťročné Prehľady...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    foaswc Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, či živnostník, ktorý zamestnáva ľudí na DoVP podáva hlásenie o vyučtovaní dane.
    Hlásenie podáva, ale vyplňa len druhú stranu. Príjem dohodárov, ktorým bola zrazená zrážková daň, v prílohe podľa mena neuvádza.

    --------
    Veronika
    Naposledy upravil veronikasad : 04.02.08 at 16:43

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    veronikasad Pozri príspevok
    Hlásenie podáva, ale vyplňa len druhú stranu. Príjem dohodárov v prílohe podľa mena neuvádza.

    --------
    Veronika

    Uvádzajú sa v prípade, ak im bola zrážaná preddavková daň.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    tlacim hlasenie z POHODY a zda sa mi, ze nie je spravne, vytlacila som si zo stranky DU, ale je ine

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Ja som si tiež išla vytlačiť v softe, ale začala som robiť mzdy od 1.7., takže soft mi do hlásenia berie len polrok, musím si zobrať výplaty za prvý polrok a čo sa udáva do riadku zučt. a vypl. príjmy, celková hrubá mzda? A potrebujem mať od zamestnanca k tomuto hláseniu podpísanú žiadosť o ročnú zúčt. dane? ďakujem pekne

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Pru Pozri príspevok
    Ja som si tiež išla vytlačiť v softe, ale začala som robiť mzdy od 1.7., takže soft mi do hlásenia berie len polrok, musím si zobrať výplaty za prvý polrok a čo sa udáva do riadku zučt. a vypl. príjmy, celková hrubá mzda? A potrebujem mať od zamestnanca k tomuto hláseniu podpísanú žiadosť o ročnú zúčt. dane? ďakujem pekne
    K tomuto hláseniu to nepotrebuješ, dávaš mu to podpísať pri nástupe a potom každý rok do konca januára - teda pokiaľ počas roka nenastala zmena.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Takže prehľad za IV.Q som odovzdala na DU, teraz mám odovzdať hlásenie, keďže mala min. mzdu a podpísané vyhlásenie, takže daň bola nulová. Tú žiadosť len podpísať. Potom sa ešte niečo odovzdáva na DU, dúfam, že nie.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Na DÚ, čo sa týka miezd, sa odovzdávajú štvrťročné prehľady a do 31.3. nasledujúceho roka hlásenie o vyúčtovaní dane.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    To viem, ale či náhodou ešte niečo nie, aby som nezabudla. A ročné zúčtovanie sa zamestnancom robí, ak platili preddavkovú daň? Lebo čo robím zamestnankyni, tak tá má min.mzdu a daň je nulová.

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    RZD sa robí ak zamestnanec do 15.2. požiada o jeho vykonanie, aj v prípade ak daň je 0,--

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Dobre a na základe ročného zúčtovania dane vypíšem to hlásenie a odovzdám na DU? Mohli by ste mi to trocha vysvetliť, lebo teraz to robím prvýkrát. díky

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Pru Pozri príspevok
    Dobre a na základe ročného zúčtovania dane vypíšem to hlásenie a odovzdám na DU? Mohli by ste mi to trocha vysvetliť, lebo teraz to robím prvýkrát. díky


    Podanie Hlásenia nie je podmienené ročným zúčtovaním preddavkov , jeho str. 2 obsahuje súhrn údajov z kvartálnych prehľadov za kal. rok .

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Ale stále nechápem kedy mám robiť to ročné zúčtovanie, robí sa zamestnancom, ktorí majú zrážané preddavky na daň každý mesiac a na konci roka sa robí ročné zúčtovanie a buď mu vrátia alebo doplatí?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Pru Pozri príspevok
    Ale stále nechápem kedy mám robiť to ročné zúčtovanie, robí sa zamestnancom, ktorí majú zrážané preddavky na daň každý mesiac a na konci roka sa robí ročné zúčtovanie a buď mu vrátia alebo doplatí?
    Odporúčam si najprv naštudovať Zákon o dani z príjmu a konkrétne paragraf 38, kde je všetko ohľadom ročného zúčtovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.