Zavrieť

Porady

Preddavky a daň

Ahojte poraďáci, potrebujem poradiť. V roku 2007 sme platili preddavky na daň z príjmu. Teraz keď som dokončila JÚ, zisťujem, že sme zaplatili viac na preddavkoch ako nám vyjde daň. P.S. ja ako manželka živnostníka som bola celý rok nezamestnaná, tak sa nám zníži ZD o moju odpočítateľnú položku na daňovníka. Vychádza nám to tak, že daň by sme mali platiť asi tak 3.600,- Sk a na preddavkoch sme zaplatili asi tak 25.000,- Sk. Ako mám postupovať teraz.
Hľadala som takýto nejaký príspevok, ale som nič nenašla. Prosím poraďte...
Eva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    V DP v časti XV. je žiadosť o vrátenie daň.-preplatku,tú treba vypísať a DÚ pošle preplatok späť.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zaplatené preddavky uvedieš na riadku 102 daňového priznania a v riadku 105 vypočítaš podľa vzorca v predtlači daňový preplatok.

    eva16 je offline (nepripojený) eva16

    eva16
    Ďakujem za rýchle odpovede. Ten 4. preddavok, ktorý budeme platiť do 31.3.2008 si budeme počítať na DP za rok 2008. Len si to overujem...
    Ináč ste super!!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.