Zavrieť

Porady

Prevzatie záväzkov na nové vklady

Pekný deň,
poprosím Vás o vzor tlačiva ,,Prevzatie záväzkov na nové vklady,,.
Ako postupovať pri odmietnutí vykonania zápisu zmeny zapísaných údajov do OR?
Podmienka, ktorá nespĺňa vykonanie zápisu je:
že nebolo predložené písomné vyhlásenie spoločníkov o prevzatí záväzkov na nové vklady.

ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    AlenaK Pozri príspevok
    Pekný deň,
    poprosím Vás o vzor tlačiva ,,Prevzatie záväzkov na nové vklady,,.
    Jeden príklad, ktorý som použil (úspešne) ja:


    Vyhlásenie o prevzatí záväzku na nový vklad


    Podpísaný
    meno, rodné číslo, adresa

    týmto ako jeden zo spoločníkov spoločnosti XY, s.r.o. so sídlom .................., zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu XXX v odd. Sro, vo vl.č. 11111/X


    vyhlasujem,


    že som dnešného dňa prevzal záväzok na nový vklad vo výške 600.000,- Sk (slovom šesťstotisíc slovenských korún) a túto čiastku som aj dnešného dňa zložil v hotovosti do rúk konateľa spoločnosti ......................, čím si plním svoj záväzok.

    Týmto novým vkladom sa zvýšilo základné imanie spoločnosti XY, s.r.o. z 1.000.000,- Sk na 1.600.000,- Sk a celková výška môjho vkladu sa zvýšila z 200.000,- Sk na 800.000,- Sk, môj obchodný podiel na základnom imaní spoločnosti predstavuje 50%.



    V .............dňa ....................






    .................................................. ..
    meno
    spoločník
    Naposledy upravil k.i.n.o. : 07.02.08 at 17:46 Dôvod: vypadlo písmenko

    Daniela37 je offline (nepripojený) Daniela37

    Daniela37
    Ahoj, mne sa tiez stalo ze mi OS odmietol zapisat zmenu v OR. Dostala si zrejme daku lehotu na odstranenie nedostatku. Staci maly pripis "Odvolanie voci rozhodnutiu" prilozis prevzatie zavazkov a je to. Avsak to prevzatie neviem ako by malo vyzerat.
    Ahoj

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Daniela37 Pozri príspevok
    Ahoj, mne sa tiez stalo ze mi OS odmietol zapisat zmenu v OR. Dostala si zrejme daku lehotu na odstranenie nedostatku. Staci maly pripis "Odvolanie voci rozhodnutiu" prilozis prevzatie zavazkov a je to. Avsak to prevzatie neviem ako by malo vyzerat.
    Ahoj
    Nedostala zrejme dáku lehotu..... Po odmitenutí vykonania zápisu spoločnosti alebo zápisu zmien spoločnosti je vždy lehota na podanie Námietok (nie Odvolania, nie Odporu) 15 dní a začína sa počítať dňom nasledujúcim po prevzatí Odmietnutia.

    Prevzatie záväzkov na nové vklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.