Zavrieť

Porady

LIKVIDÁCIA OJAZDENÉHO AUTA

Neviete náhodou niekto, aká firma sa zaoberá ekologickou likvidáciou ojazdených vozidiel v okrese Spišská Nová Ves? Hľadala som to už všade /internet, zlaté stránky.../, ale nikde to neviem nájsť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nesi je offline (nepripojený) Nesi

    Nesi
    To som už skúšala, povedali mi, že mi to nemôžu povedať, lebo nemôžu robiť reklamu firmám. To vieš, policajti...

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Nesi Pozri príspevok
    Neviete náhodou niekto, aká firma sa zaoberá ekologickou likvidáciou ojazdených vozidiel v okrese Spišská Nová Ves? Hľadala som to už všade /internet, zlaté stránky.../, ale nikde to neviem nájsť. Ďakujem.
    Našiel som v Poprade http://www.zivotpo.sk/portal/?c=12&id=10292 a ešte jeden článok

    S autami sa rozlúčime v Mlynici
    Pre majiteľov áut, ktorí chcú natrvalo vyradiť vozidlo z evidencie, platia od začiatku tohto roka nové pravidlá vyplývajúce z novely zákona o odpadoch. Ich povinnosťou je dať najskôr takéto auto na spracovanie autorizovanému zariadeniu, ktoré mu potvrdí prevzatie starého vozidla na spracovanie.
    S týmto potvrdením sa potom držiteľ musí dostaviť na dopravný inšpektorát podľa miesta trvalého bydliska. Správny poplatok za tento úkon je 50 korún v kolkových známkach. Organizácia, ktorá vydá majiteľovi potvrdenie o prevzatí starého auta na spracovanie, musí mať vydanú autorizáciu Ministerstvom životného prostredia SR.
    Autorizáciu na spracovanie starých vozidiel majú v súčasnosti tieto organizácie: De-S-Pe (Prievidza), MAVEBA (Hanušovce nad Topľou), Fe-MARKT (Košice), ZSNP recykling (Žiar nad Hronom), Autovraky (Trnava), Peter Popivčák - POP – Car servis (Košice), WIP Autovrakovisko (Šamorín), Kovod Recycling (Banská Bystrica, prevádzka Lučenec), Auto - AZ (Malacky), ŽOS-EKO (Vrútky) a Autoparkovisko (Bernolákovo).
    Ako vyplýva z nerovnomerného rozloženia miest kde, by sme mali autá pred vyradením povinne odovzdávať, na Poprad a Spiš sa neušlo ani jedno. Je to však len zdanie. Ako nás informoval riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade Rastislav Polakovič, firma Maveba z Hanušoviec nad Topľou pre túto činnosť urobila zmluvu s firmou SOS Tatry v Mlynici, kde budeme voziť svoje autíčka na likvidáciu. Odtiaľto sa naše kroky s potvrdením o odovzdaní auta, ŠPZ-kami a dokladmi budú uberať na dopravný inšpektorát.
    Túto informáciu nám potvrdil majiteľ firmy SOS Tatry Martin Golein. Upresnil, že v Mlynici ide len o zberné miesto, kde na základe splnomocnenia firmy MAVEBA vystaví klientovi potrebné potvrdenie. Ak je auto nepojazdné, bezplatne ho zákazníkovi odtiahne, musí však mať minimálne motor a karosériu. Pre vystavenie potvrdenia musí klient predložiť technický preukaz, číslo motora, karosérie, ŠPZ-ku a potrebné sú aj osobné údaje o majiteľovi. Ako nám M. Golein prezradil, cesta k nemu je dobre označená, zákazníci nájdu jeho firmu v Mlynici pri poľnohospodárskom družstve. Nechal nám pre nich aj kontakt: 0905 262 218 alebo 0911 262 218. Denne sa mu vraj cez tieto telefonické linky o likvidáciu auta hlási aj 15 záujemcov. Vysvetlil nám tiež rozdiel medzi autorizovaným zariadením (Hanušovce nad Topľou) a zberným miestom (Mlynica). Ak auto zákazník odovzdá autorizovanému zariadeniu, dostane zaň 1 000 korún. V zbernom mieste nedostane zaň nič. Na záver celú túto novinku pre motoristov i systém označil zatiaľ ako veľký „bordel“.

    LIKVIDÁCIA OJAZDENÉHO AUTA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.