Zavrieť

Porady

Transformácia ÚZ SR na ÚZ podľa IAS/IFRS

Vedel by mi niekto odporučiť nejakú overenú publikáciu, týkajúcu sa transformácie účtovnej závierky (aj priebežnej) zostavenej podľa slovenských predpisov na účtovnú závierku podľa IAS/IFRS?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mladek je offline (nepripojený) Mladek

    Mladek
    IFRS (IAS) vychází z jiných teoretických předpokladů než statutární účetnictví. Z toho vyplívá, že konverze o kterou se snažíte v podstatě není možná.

    Proto, pokud Vám nějakou publikaci doporučí (o čem silně pochybuji), těžko bude odborná a pokud se jí budete řídit, je dost pravděpodobní že nakonec budete porušovat buď lokální nebo evropskou (možné i obě) právní úpravu.

    vaneta je offline (nepripojený) vaneta

    vaneta
    Ak teda tomu správne rozumiem, už počas vedenie účtovníctva, si musím zvoliť spôsob vedenia tak, aby som mohla zostavovať a vykazovať podľa IAS/IFRS.
    Aj tak by som bola ale rada, ako a podľa čoho postupujú ostatné firmy so zahraničnou majetkovou účasťou. Rada by som si zaobstarala nejakú príručku.

    Mladek je offline (nepripojený) Mladek

    Mladek
    Ano, rozumíte tomu zcela správně.

    Bohužel, IFRS je celkem složitá záležitost takže o žádné „příručce“ nevím.

    Já však už několik let o těchto věcech píšu a nějaké mé publikace najdete na www.ifrs.cz (jsou sice trochu staré - momentálně pracuji na novém vydání - ale jsou stále dobrým začátkem).

    Jednou jak jste se seznámila s podstatou IFRS, můžete pokračovat tím, že začnete studovat samotné standardy.

    V AJ je najdete na stránkách www.iasb.com nebo (pokud se Vám nechce platit za přístup) na stránkách EU http://ec.europa.eu/internal_market/...ing/ias_en.htm

    Český překlad také existuje já se ne něj napojuji přes KACR

    http://www.kacr.cz/Article.asp?nDepa...&nLanguageID=1

    Asi také existuje Slovenský překlad, ale nevím kde se nachází.

    vaneta je offline (nepripojený) vaneta

    vaneta
    ďakujem P. Mladekovi za odpovede. Ešte raz sa však vrátim k tejto téme. Vedel by mi niekto poradiť o školeniach na túto tému, kto a kde ich uskutočňuje?

    Clapto je offline (nepripojený) Clapto

    Clapto
    Slovenská komora certifikovaných účtovníkov (SKCU) organizovala koncom januára 2008 školenie "IFRS v praxi" a prednášala Doc. Krupová z VŠE Praha. Ona sa dosť zaoberá prechodom na ÚZ podľa IFRS. Tusim, že publikovala aj nejaké "príručky". Takze autorka Lenka Krupova. Dufam, ze to nie je reklama :-)

    Transformácia ÚZ SR na ÚZ podľa IAS/IFRS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.