Zavrieť

Porady

zmluva na dobu urcitu a tehotenstvo

Ahojte,
potrebujem poradit. Mam zmluvu na dobu urcitu, ktora mi konci v maji, ale to uz budem v 7 mesiaci tehotenstva.
V pripade, ze by som nebola tehotna, nebol by problem predlzenia zmluvy, ale v takomto pripade asi nie. Oni vsak o tehotenstve nevedia, a neviem kedy a ci im to mam povedat.
Poradte mi prosim
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Ak si to do siedmeho mesiaca nevšimnú (že mimimálne raz do mesiaca navštevuješ lekára) a ak sa tvoj PP stane PP na dobu neurčitú, potom nemáš problém.
    Ak oznámiš zamestnávatelovi, že si tehotná, je to na nom, či ti ju predlži.
    Ak nepredlži, PP ti skončí dohodnutým dnom a budeš poberať materské (ak splnaš 270dní NP v posledných dvoch rokoch pred pôrodom) v ochrannej lehote. Na materskú sa nastupuje obvykle 6týzdnov pred pôrodom (t.j. v 34týzdni teh.), najskôr 8týzdnov pred pôrodom. Pred materským môžeš podla potreby ešte čerpať aj PN-ku zo zamestnania, ak to lekár uváži za potrebné.

    moke je offline (nepripojený) moke

    moke
    A ak mi zmluvu nepredlzi, tak mam narok na matersku? Podmienku 270 dni splnam, len co s tym zvysnym mesiacom? ten mesiac budem nezamestnana, pokial pojdem na matersku? Budem mat narok poberat matersku aj tak?
    Dakujem.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Ano, ak skončí PP počas tehotenstva, tak si 6mesiacov v tzv. ochrannej dobe (ak teda okrem toho nemáš iné trvajúce nemocenské poistenie), počas ktorej môžeš začať čerpať nemocenské dávky (PN, očr, materské). Ak nepôjdeš na PN, tak sa hned zaregistruj na UP.

    zmluva na dobu urcitu a tehotenstvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.