Zavrieť

Porady

Danovy bonus

Dobry den. CHcela by som sa opytať či ma danovnik narok na danovy bonus na celu sumu 6570, ked sa dieta narodilo 10.januara 2007. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nunik Pozri príspevok
    Dobry den. CHcela by som sa opytať či ma danovnik narok na danovy bonus na celu sumu 6570, ked sa dieta narodilo 10.januara 2007. Dakujem
    Áno

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nunik Pozri príspevok
    Velmi pekne dakujem . Zdravi Vas nunik.
    Samozrejme, za splnenia podmienok aspoň minim. výšky príjmu na nárok.
    Naposledy upravil Tweety : 08.02.08 at 12:15 Dôvod: doplnenie aspoň

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    nunik Pozri príspevok
    Dobry den. CHcela by som sa opytať či ma danovnik narok na danovy bonus na celu sumu 6570, ked sa dieta narodilo 10.januara 2007. Dakujem
    áno, a bolo by to tak aj v prípade, ak by sa narodilo 31.1.07

    nunik je offline (nepripojený) nunik

    nunik
    Prosim Vas prijem u danovnika zo zavislej činnosti sa spočitavaju čzd a to je uhrn prijmov za minuly rok ? alebo sa spočitavaju prijmy ešte pred odpočtom prispevkov na poistenie ? Mam na mysli čisla z potvrdeni od zamestnavatelov. Dakujem

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    nunik Pozri príspevok
    Prosim Vas prijem u danovnika zo zavislej činnosti sa spočitavaju čzd a to je uhrn prijmov za minuly rok ? alebo sa spočitavaju prijmy ešte pred odpočtom prispevkov na poistenie ? Mam na mysli čisla z potvrdeni od zamestnavatelov. Dakujem
    nerozumiem presne, čo sa pýtaš.
    úhrn príjmov ( t.j. HM ) - poistné je čiastkový ZD

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nunik Pozri príspevok
    Prosim Vas prijem u danovnika zo zavislej činnosti sa spočitavaju čzd a to je uhrn prijmov za minuly rok ? alebo sa spočitavaju prijmy ešte pred odpočtom prispevkov na poistenie ? Mam na mysli čisla z potvrdeni od zamestnavatelov. Dakujem
    Príjmy z r. 01.- teda hrubé.

    nunik je offline (nepripojený) nunik

    nunik
    Tweety takže mam 01-78679 03-13717 04-čzd 68114. Takže prijem bude tych 78679 ? To uvediem do danoveho ? Diki moc. Zdravim Ta !

    nunik je offline (nepripojený) nunik

    nunik
    Ahoj poradaci. CHcem sa opytat, z potvrdenia od zamestnavatela budem počitať prijmy z riadku 01, teda hrube prijmy ? A ešte prosim Vas poradte mi, pri paušalnych vydavkoch , sa nedavaju vykazy o prijme a vydavku a vykaz o majetku a zavezkoch ? Dakujem

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Ak máš paušálne výdavky tak sa výkazy o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch neprikladajú k DP.

    nunik je offline (nepripojený) nunik

    nunik
    Dakujem pekne. A ešte sa chcem opytat,ako danovnik postupuje ak chce prejst z paušalnych vydavkoch na učtovnictvo oproti predloženym dokladom. Do penažneho dennika čo služi ako prvotny vklad . Dakujem a prajem pekny den .

    nunik je offline (nepripojený) nunik

    nunik
    Prosim o radu. Danovnikova manželka ma opatrovaci prispevok na syna. Chcem sa opytat, rata sa to ako jej prijem ? Teda manžel si nanu odpiše iba zostavajucu čast do sumy 95616 sk . Mam pravdu,ak nie poradte prosim ! A ked danovnik je dobrovolne nemocensky po ist.osoba, marodka sa rata do prijmu ? Dakujem, Prosim, poradi mi niekto ????
    Naposledy upravil nunik : 12.02.08 at 16:10

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    miladenka Pozri príspevok
    ... a nie je dan. bonus 6480 Sk???
    6x540 + 6x555 = 6570

    Zmena bola od 01.07.2007

    miladenka je offline (nepripojený) miladenka

    miladenka
    kamoška má príjmy zo ZČ za 2007 iba cca 10000, tak jej radím: vykáž príjem podľa § 6, odst. 2, písm. b) akože si mala 50000 za predanú kresbu mikimausa a hned budeš mať nárok na danový bonus od štátu.
    poradte,
    mám pravdu?
    má tých vykázaných 50000 aj nejaký negatívny vplyv na niečo? (poistné a tak)

    nunik je offline (nepripojený) nunik

    nunik
    Ak prechadza danovnik z paušalnych vyd. na skutočné,čosluži ako prvotny vklad do penaž.dennika ? Prosim,poradte mi .Dakujem

    nunik je offline (nepripojený) nunik

    nunik
    Rataju sa danovnikovi ako jeho vlastny prijem,prispevok za opatrov.syna ? Dakujem aprajem pekny zvyšok dna.

    nunik je offline (nepripojený) nunik

    nunik
    Ak prechadza danovnik z paušalnych vydavkov na skutočne predložene,čo služi ako prvotny vklad do penažneho dennika? A ešte prosim Vas manželka danovnika poberala opatrov.prispevok za syna, uvediem do danoveho jej manžela ako prijem manželky tento jej prijem ? Dakujem a budem vdačna ak mi niekto rychlo odpovie .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.