Zavrieť

Porady

spojovací materiál

Ahoj všetci, ako som si tu čítala príspevky, zostala som úplne zmätená. Asi je to banalita, ale prosím ako to je, keď SZČO nakupuje tlačivá, skrutkovače, náradie s kt.pracuje a pod., nie na predaj, ale pre vlastnú spotrebu ,tak používam v JÚ kód pre nákup materiálu...má to byť prevádzková réžia? Tak isto napr.skrutky, ktoré používa pri práci a fakturuje zákazníkovi ako spojovací materiál v jednej sume podľa dohody, pri nákupe skrutiek dávam kód nákup materiálu. Tie skrutky treba ešte aj evidovať?
Ďakujem, pekný večer
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    JM1968 Pozri príspevok
    Ahoj všetci, ako som si tu čítala príspevky, zostala som úplne zmätená. Asi je to banalita, ale prosím ako to je, keď SZČO nakupuje tlačivá, skrutkovače, náradie s kt.pracuje a pod., nie na predaj, ale pre vlastnú spotrebu ,tak používam v JÚ kód pre nákup materiálu...má to byť prevádzková réžia? Tak isto napr.skrutky, ktoré používa pri práci a fakturuje zákazníkovi ako spojovací materiál v jednej sume podľa dohody, pri nákupe skrutiek dávam kód nákup materiálu. Tie skrutky treba ešte aj evidovať?
    Ďakujem, pekný večer
    Ja tlačivá účtujem do prevádzkovej réžie, také drobné nákupy - skrutkovače, náradie, ktoré neeviduje v DHIM ,by som tiež dala do prevádzkovej réžie.
    Ak skrutky nakupuje a ďalej predáva v nezmenenom stave, tak je to nákup a predaj tovaru.
    Ak ich používa pri práci, výsledkom ktorej je niečo iné, tak ide o nákup materiálu a asi by bolo dobré ho evidovať na skladových kartách, aj keď ich hneď použije. Urobiť príjem a výdaj. Niekedy sa možno niečo zvýši, určite nenakúpi stále presné množstvo.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    ďakujem pekne za odpoveď, tie tlačivá a náradie prerobím...tie skrutky mi naháňajú hrôzu, je toho kopa, predávajú ich tuším na váhu....môžem prijať na jednu skladovú kartu viac druhov pod jednotným názvom ? SZČO ich používa pri opravách ktoré robí.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    JM1968 Pozri príspevok
    ďakujem pekne za odpoveď, tie tlačivá a náradie prerobím...tie skrutky mi naháňajú hrôzu, je toho kopa, predávajú ich tuším na váhu....môžem prijať na jednu skladovú kartu viac druhov pod jednotným názvom ? SZČO ich používa pri opravách ktoré robí.
    Už som to tu raz na porade čítala, že takýto drobný materiál sa môže prijímať na sklad aj ako tovarová skupina - t.j. rôzne rozmery na jednu skladovú kartu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.