Zavrieť

Porady

práca na dohody

Ahojte
Vie mi niekto poradiť aká je výpovedná lehota pri dohode o brigádnickej práci študenta a dohode o pracovnej činnosti?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    M-Tinka Pozri príspevok
    Ahojte
    Vie mi niekto poradiť aká je výpovedná lehota pri dohode o brigádnickej práci študenta a dohode o pracovnej činnosti?
    Ďakujem
    Zákonník práce
    § 228

    (1) Dohodu o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode musí byť uvedené: dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

    (2) Dohoda o brigádnickej práci študentov sa uzatvára na určitú dobu, prípadne na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej <STRIKE>zrušenia</STRIKE> skončenia. Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta podľa uvedenej dohody. Okamžité <STRIKE>zrušenie </STRIKE>skončenie dohody možno dohodnúť len pre prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia <STRIKE>pracovného pomeru</STRIKE> nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju zrušiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom bola písomná výpoveď doručená.

    § 228a
    Dohoda o pracovnej činnosti

    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    (2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

    (3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.

    Treba študovať zákonník práce.

    M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

    M-Tinka
    Ďakujem pekne Zolee, preštudujem aj zákonník práce, som tu nová tak sa len orientujem a teší ma taká skorá odpoveď Vidím že v tom máš asi dobrý prehľad..nevieš mi náhodou poskytnúť aj info o výške nezdaniteľnej čiastky na rok 2008. Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    M-Tinka Pozri príspevok
    Ďakujem pekne Zolee, preštudujem aj zákonník práce, som tu nová tak sa len orientujem a teší ma taká skorá odpoveď Vidím že v tom máš asi dobrý prehľad..nevieš mi náhodou poskytnúť aj info o výške nezdaniteľnej čiastky na rok 2008. Ďakujem
    98496.

    M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

    M-Tinka
    čiže mesašne ak nezarobím nad 8208 sk neplatím daň za podmienky že som podpísala vyhlásenie ...správne?

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    M-Tinka Pozri príspevok
    Ďakujem pekne Zolee, preštudujem aj zákonník práce, som tu nová tak sa len orientujem a teší ma taká skorá odpoveď Vidím že v tom máš asi dobrý prehľad..nevieš mi náhodou poskytnúť aj info o výške nezdaniteľnej čiastky na rok 2008. Ďakujem
    A nemyslíš náhodou na nezdaniteľnú čiastku ZA ROK 2007

    Tá je 95616,- Sk na daňovníka...

    M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

    M-Tinka
    Mám v tom chaoz , jednoducho potrebujem vedieť koľko maximálne môžem zarobiť na dohodu o pracovnej činnosti aby som nemusela odvádzať daň...čiže sa pýtam na rok 2008 nie 2007

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Na dohodu? Tak potom 8.208,- , ak samozrejme podpíšeš vyhlásenie u tohto zamestnávateľa.

    M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

    M-Tinka
    super takže daň neplatím.... veľmi si mi pomohla....ešte raz ďakujem pekne a pekný zvyšok dňa

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    M-Tinka Pozri príspevok
    super takže daň neplatím.... veľmi si mi pomohla....ešte raz ďakujem pekne a pekný zvyšok dňa
    Ak máš na mysli dohodu o brigádnickej činnosti a budeš mať prijem 12x8208,
    nesmieš zabudnúť na to, že ti vznikne povinnosť podať si ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a nedoplatok na poistení.

    M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

    M-Tinka
    Zlata Pozri príspevok
    Ak máš na mysli dohodu o brigádnickej činnosti a budeš mať prijem 12x8208,
    nesmieš zabudnúť na to, že ti vznikne povinnosť podať si ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a nedoplatok na poistení.
    ĎAkujem za upozornenie

    M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

    M-Tinka
    endrju Pozri príspevok
    Ide dohodu o brigádnickej práci študentov?
    Ak áno, dovolím si položiť jednu nesmelú otázku: Nebola náhodou povinnosť RZZP pre študentov s príjmami na dohodu zrušená?
    Bola

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.