Zavrieť

Porady

Podpis kúpnej zmuvy 2007, návrh na vklad do katastra 2008

Ahojte,
chcem sa len uistiť, či je správny nasledovný postup:

Spoločnosť mala v prenájme v roku 2007 budovu + pozemok. Vykonala na nej rekonštrukčné práce/technické zhodnotenie (po dohode s majiteľom) v celkovej sume 3,5 mil. Rekonštrukciu som zaradila do majetku, do 4 odpisovej skupiny. Môžem to naozaj odpisovať, keď budova nie je naša?

15.12.2007 však majiteľ mojej spoločnosti podpísal s predávajúcim kúpnu zmluvu na túto budovu + pozemok. Vybavil si hypo úver a podal sa návrh na vklad do katastra, avšak až s dátumom napr. 15.1.2008.

K dátumu podpísania kúpnej zmluvy , chcem účtovať na 042/325,321 a nechať to na 042 až do dátumu, kým nebude vydaný list vlastníctva na "našu" spoločnosť. Budovu potom zaradím do majetku do skupiny 4 a začnem odpisovať až od roku 2008.
Nebude to vadiť, že bude v majetku samostatne technické zhodnotenie budovy z čias kedy budova ešte nebola naša a samostatne budova po odkúpení?

Alebo ako by ste to riešili vy?
Ďakujem.
hana

Rozmýšľam však, či to nebude vadiť, že ak
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Hanah Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcem sa len uistiť, či je správny nasledovný postup:

    Spoločnosť mala v prenájme v roku 2007 budovu + pozemok. Vykonala na nej rekonštrukčné práce/technické zhodnotenie (po dohode s majiteľom) v celkovej sume 3,5 mil. Rekonštrukciu som zaradila do majetku, do 4 odpisovej skupiny. Môžem to naozaj odpisovať, keď budova nie je naša? Ak to máte v
    nájomnej znmluve dohodnuté, že technické zhodnotenie bude odpisovať Vaša
    firma.

    15.12.2007 však majiteľ mojej spoločnosti podpísal s predávajúcim kúpnu zmluvu na túto budovu + pozemok. Vybavil si hypo úver a podal sa návrh na vklad do katastra, avšak až s dátumom napr. 15.1.2008.

    K dátumu podpísania kúpnej zmluvy , chcem účtovať na 042/325,321 a nechať to na 042 až do dátumu, kým nebude vydaný list vlastníctva na "našu" spoločnosť. Budovu potom zaradím do majetku do skupiny 4 a začnem odpisovať až od roku 2008. Správne kým bude LV tak na 042 a potom zaradenie.
    Nebude to vadiť, že bude v majetku samostatne technické zhodnotenie budovy z čias kedy budova ešte nebola naša a samostatne budova po odkúpení? Nevadí potom to, naopak odpisovala by som rek. a budovu spolu.

    Alebo ako by ste to riešili vy?
    Ďakujem.
    hana

    Rozmýšľam však, či to nebude vadiť, že ak
    Rozmýšľate správne

    Hanah je offline (nepripojený) Hanah

    Hanah
    Ďakujem.Toto som však nepochopila:

    "Nevadí potom to, naopak odpisovala by som rek. a budovu spolu."

    Hana

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Hanah Pozri príspevok
    Ďakujem.Toto som však nepochopila:

    "Nevadí potom to, naopak odpisovala by som rek. a budovu spolu."

    Hana
    No ja mám konkretne takýto prípad odobrený auditom aj daňovákmi firma rekonštruovala budovu takže som odpisovala rekonštrukciu za rok tú budovu odkúpila takže som rekonštrukciu stavby navýšila o cenu budovy nakoľko aj budovu odpisujem a rekonštrukcia sa týka práve jej. Čiže odpisujem spolu.

    Podpis kúpnej zmuvy 2007, návrh na vklad do katastra 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.