Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

Prosím o radu.
Sme s.r.o., ktorá fakturuje dopravu. Táto doprava sa vykonáva 2x do mesiaca do Nemecka.Chcem zamestnať starobného dôchodcu. Môžem urobiť dohodu o PČ, keďže ide o rovnakú prácu? Jedna cesta trvá 34 hod. Môže byť táto dohoda na dobu neurčitú? Aké mám k tomu povinnosti, keďže ide o zahr.cestu. Alebo dá sa ho zamestnať nejako ináč, aby to bolo pre firmu čo najlacnejšie?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Práca na dohodu o pracovnej činnosti nesmie presiahnuť 10 hodín týždenne.
    Hovorí o tom § 228a Zákonníka práce

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Žačka Pozri príspevok
    Tak ako by bolo pre mňa najlacnejšie uzatvoriť PP?
    A čo na riadny prac. pomer, ale na kratší prac. čas?

    Pracovný pomer na kratší pracovný čas
    § 49

    Na začiatok

    (1) Zamestnávateľ môže so zamestnancom dohodnúť v pracovnej zmluve kratší pracovný čas, ako je ustanovený týždenný pracovný čas.

    (2) Zamestnávateľ môže so zamestnancom dohodnúť zmenu ustanoveného týždenného pracovného času na kratší týždenný pracovný čas a zmenu kratšieho týždenného pracovného času na ustanovený týždenný pracovný čas.

    (3) Kratší pracovný čas nemusí byť rozvrhnutý na všetky pracovné dni.

    (4) Zamestnancovi v pracovnom pomere na kratší pracovný čas patrí mzda zodpovedajúca dohodnutému kratšiemu pracovnému času.

    Žačka je offline (nepripojený) Žačka

    Žačka
    Takže ak ho zamestnám na tento kratší prac.čas, napíše sa to v prac.zmluve , môžem mu dať 1/2 min. mzdy a odvody sa platia riadne, tiež z 1/2 vymeriavacieho základu.
    Dobre tomu rozumiem?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Žačka Pozri príspevok
    Takže ak ho zamestnám na tento kratší prac.čas, napíše sa to v prac.zmluve , môžem mu dať 1/2 min. mzdy a odvody sa platia riadne, tiež z 1/2 vymeriavacieho základu.
    Dobre tomu rozumiem?
    Mzdu mu dáš takú, aby zodpovedala dohodnutému kratšiemu pracovnému času. Odvody budeš platiť z jeho mzdy, ktorú dostane podľa odpracov. času.

    Žačka je offline (nepripojený) Žačka

    Žačka
    Takže môžem ho zamestnať na 80 hod. a dať mu hrubú mzdu mesačne Sk 4050,- ? Tak by som to aj zaznamenala do prac. zmluvy.

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    A nezabudni mu dať všetko na čo má nárok ako riadny zamestnanec!!!


    (5) Zamestnanec v pracovnom pomere na kratší pracovný čas sa nesmie zvýhodniť alebo obmedziť v porovnaní so zamestnancom s porovnateľným zamestnancom zamestnaným na ustanovený týždenný pracovný čas.

    Žačka je offline (nepripojený) Žačka

    Žačka
    Ešte mi prosím poraďte, na čo všetko má nárok, keďže ide o cesty do Nemecka, ktoré trvajú asi 34hod. (jedna)
    Myslím ohľadom stravy, preplácanie zahr.cesty a pod. Je to u nás nová situácia, tak nie som v obraze.

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Žačka Pozri príspevok
    Ešte mi prosím poraďte, na čo všetko má nárok, keďže ide o cesty do Nemecka, ktoré trvajú asi 34hod. (jedna)
    Myslím ohľadom stravy, preplácanie zahr.cesty a pod. Je to u nás nová situácia, tak nie som v obraze.
    potúlaj sa trošku po stránkach na porade:

    http://www.porada.sk/t8201-p22-zahra...vne-cesty.html

    http://www.porada.sk/t66465-zahranic...vne-cesty.html

    a je tu toho oveľa viac...

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Prosím Vás, ako mám napísať skončenie DoPČ dohodou za zamestnávateľa? Týmto s Vami končím DoPČ dohodou k dátumu...atď? Alebo ako to píšete Vy?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Eva99 Pozri príspevok
    Prosím Vás, ako mám napísať skončenie DoPČ dohodou za zamestnávateľa? Týmto s Vami končím DoPČ dohodou k dátumu...atď? Alebo ako to píšete Vy?
    Postačuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.