Zavrieť

Porady

danove priznanie za 2007

Dobry den, som SZCO a v roku 2007 som popri zivnosti bol aj zamestnany 40 dni, ako mam vyplnit DP za rok 2007, meni sa mi tam nieco, alebo si to mozem iba z Alfy jednoducho vytlacit ako po minule roky? Dakujem velmi pekne.
Naposledy upravil int : 06.02.08 at 17:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    int Pozri príspevok
    Dobry den, som SZCO a v roku 2007 som popri zivnosti bol aj zamestnany 45, ako mam vyplnit DP za rok 2007, meni sa mi tam nieco, alebo si to mozem iba z Alfy jednoducho vytlacit ako po minule roky? Dakujem velmi pekne.
    Zo zamestnania si musíš požiadať o Potrvrdenie o príjmoch a zrážkach, budeš robiť DP typ B a príjmy sa spočítajú spolu aj zo živnosti aj zo zamestnania. Myslím, že to pôjde aj v Alfe, treba doplniť potrebné údaje a DZ vyčísliť spolu. Treba presnenjšie uviesť, čo to je tých 45...
    Naposledy upravil Príroda : 06.02.08 at 16:09 Dôvod: doplniť myšlienku

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ide to v Alfe, dnes som už odovzdala prvé DP klientke, ale ona mala aj original tlačivo. Závisí od DÚ, či preveznú aj natlačené DP.

    Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

    Kathryn
    Treba si dať pozor, aby bolo aktuálne pre rok 2007. V poslednej verzii programu Alfa je už zapracované najnovšie DP. Každý rok poctivo prepisujem údaje do kúpeného farebného tlačiva, ale tento rok by som si rada uľahčila život a tlačila ich priamo z počítača. Dúfam, že s tým nebude problém na Dú, pretože DPH tlačivá mi preberajú aj takto vytlačené z PC. Ak máte niekto skúsenosť s týmto, dajte prosím vedieť. Ďakujem.

    int je offline (nepripojený) int

    int
    To potvrdenie o príjmoch a zrážkach je vlastne potvrdenie o zauctovanych a vyplatenych prijimoch fyzickych osob zo zavislej cinnosti, o zrazenych preddavkoch a na dan tych prijmov atd...?? a neviete nahodou nejaky postup ako sa to potom priratava a tak... alebo do akeho ciselneho policka treba priratat tieto hodnoty...?? vdaka

    int je offline (nepripojený) int

    int
    A danove urady beru aj vytlacene DP, pretoze napr. Alfa to ma oddobrene od DU a ja som to tak odovzdal uz 3 rok a nikdy nic nehovorili... Takze musi to byt bez problemov...

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQkw!
    skús sa pozrieť na túto stránku, tam nájdeš aj poučenie na vyplnenie DP.
    Naposledy upravil VladoaKatka : 06.02.08 at 17:30

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Zdravím int! Áno, to potvrdenie sa volá tak. V Alfe sa to do číslelníka nedá pridať, tam sa účtuje len živnosť. Až do tlačiva DP si môžeš v Alfe doplniť údaje zo závislej činnosti, ktoré odpíšeš z toho tlačiva a DZ si vyčísliš spolu. Pekný deň.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Nie je to celkom k téme, no vidím, že robíte v
    Alfe. Tiež chcem aktualizovať verziu 14.10, no ešte váham. Čítala som, že v nových verziach sa nejak automaticky dajú doplniť odpisy DHM. Viete niečo o tom? Doteraz som ich pridávala na koniec nahadzovaním ID, pekne to oddelilo a spočítalo. Vyzerá to tak aj v novej verzii. Treba tam dať odpisy DHM tým istým spôsobom?. Ďakujem za radu a pekný deň všetkým! E

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Príroda Pozri príspevok
    Nie je to celkom k téme, no vidím, že robíte v
    Alfe. Tiež chcem aktualizovať verziu 14.10, no ešte váham. Čítala som, že v nových verziach sa nejak automaticky dajú doplniť odpisy DHM. Viete niečo o tom? Doteraz som ich pridávala na koniec nahadzovaním ID, pekne to oddelilo a spočítalo. Vyzerá to tak aj v novej verzii. Treba tam dať odpisy DHM tým istým spôsobom?. Ďakujem za radu a pekný deň všetkým! E
    Ano dá sa zapísať aj automaticky ale aj každý odpis zvlášť, tak ako si robila doteraz, máš na výber. A verziu 14.10 si asi budeš musieť stiahnuť, pretože DP budeš inak vypisovať ručne
    Pretože nové DP je vo verzii 14.10 plus ďalšie iné vylepšenia.
    Pekný deň...
    Naposledy upravil Manual : 12.02.08 at 17:23 Dôvod: úprava

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Vďaka, Manulal. Ja si 14.10 chcem stiahnuť, no najprv si urobím zálohy. Mám zlú skúsenosť, vlani mi všetko vypadlo, fajn, že pomohli z krosu po telefóne. Vám sa to ešte nestalo? Ja mám teraz 13.50 - dostala som ho z inšt.CD pri predĺžení Balíka... a teraz znovu z internetu musím a obávam sa toho. Dúfam, že to vyjde. Majte sa fajn:

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ja si vždy sťahujem ALFU z internetu a ešte nikdy sa mi nestalo , že by som mala nejaký problém . Všetko vždy prebehlo korektne .

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Príroda Pozri príspevok
    Vďaka, Manulal. Ja si 14.10 chcem stiahnuť, no najprv si urobím zálohy. Mám zlú skúsenosť, vlani mi všetko vypadlo, fajn, že pomohli z krosu po telefóne. Vám sa to ešte nestalo? Ja mám teraz 13.50 - dostala som ho z inšt.CD pri predĺžení Balíka... a teraz znovu z internetu musím a obávam sa toho. Dúfam, že to vyjde. Majte sa fajn:
    Všetko dobre dopadne a dobre zazálohuj

    1919696 je offline (nepripojený) 1919696

    1919696
    dobry den vedeli by ste mi vy skusenejsi poradit?Pracujem s Alfou verzia 14.1
    1. kreditne uroky na ucte mam uctovane ako iny zdanitelny prijem, ale v DP sa mi to prirata k prijmom zo zivnotsti odd. VI. riadok 2. Nemalo by to byt nahodou v oddiely VII. r.2 ako prijmy z kapit.majetku? Neviem kde robim chybu ze mi to program zahrnie k prijmom z podnikania.
    2. preddavky na DzPFO uctujem v PD ako dan z prijmu ale do DP sa to neprenesie, musim si to tam dopisat rucne?
    Dakujem za pomoc.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    1919696 Pozri príspevok
    dobry den vedeli by ste mi vy skusenejsi poradit?Pracujem s Alfou verzia 14.1
    1. kreditne uroky na ucte mam uctovane ako iny zdanitelny prijem, ale v DP sa mi to prirata k prijmom zo zivnotsti odd. VI. riadok 2. Nemalo by to byt nahodou v oddiely VII. r.2 ako prijmy z kapit.majetku? Neviem kde robim chybu ze mi to program zahrnie k prijmom z podnikania.
    2. preddavky na DzPFO uctujem v PD ako dan z prijmu ale do DP sa to neprenesie, musim si to tam dopisat rucne?
    Dakujem za pomoc.
    K bodu 1. Program ALFA Ti to robí správne, úroky sú príjmom z podnikania.
    K bodu 2. Preddavky Ti program nemôže asi sám preniesť, lebo v stĺpci "daň z príjmov" nemáš účtované predsa len preddavky ale aj napr. zaplatenú daň za predošlý rok.

    1919696 je offline (nepripojený) 1919696

    1919696
    KvetkaK Pozri príspevok
    K bodu 1. Program ALFA Ti to robí správne, úroky sú príjmom z podnikania.
    K bodu 2. Preddavky Ti program nemôže asi sám preniesť, lebo v stĺpci "daň z príjmov" nemáš účtované predsa len preddavky ale aj napr. zaplatenú daň za predošlý rok.
    Kvetka dakujem. Viem ze kred.uroky su prijmom z podnikania ale minuly rok som ich mala v DP v oddiely VII. riadok 2 a bolo z toho jasne ze su to uroky, tento rok nie, tak na co by tam potom ten oddiel VII. bol? Nie som si ista ci je to takto spravne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.