Zavrieť

Porady

Potvrdenie o návšteve školy

Pri podávaní DP za rok 2007, na účely uplatnenia DB je potrebné mať potvrdenie o návšteve školy za školský rok 2006/2007 alebo 2007/2008 alebo obidve.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Stačí jedno za rok 2007/2008, pokiaľ si uplatňoval DB aj pred rokom, tak 2006/2007 by tam malo byť.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Stačí jedno za rok 2007/2008, pokiaľ si uplatňoval DB aj pred rokom, tak 2006/2007 by tam malo byť.
    Dovolím si nesúhlasiť. Podľa môjho názoru treba k daňovému priznaniu priložiť potvrdenia o návšteve školy za školský rok 2006/2007 a 2007/2008.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ingrid G. Pozri príspevok
    Dovolím si nesúhlasiť. Podľa môjho názoru treba k daňovému priznaniu priložiť potvrdenia o návšteve školy za školský rok 2006/2007 a 2007/2008.
    A s týmto zase nesúhlasím ja, už nejedno DP som odovzdala a bolo len jedno potvrdenie a nikdy odo mňa nechceli aj druhé.

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    Ja by som predložila radšej obe potvrdenia o návšteve školy a radšej tak predíšla predvolaniu z DU k doplneniu údajov. K uplatneniu danového bonusu za 1-8/07 bolo platné potvrdenie o návšteve školy za školský rok 2006/07. A k uplatneniu dan. bonusu od 9-12/07 bolo treba nové potvrdenie o návšteve školy za školský rok 2007/08.
    Potvrdenie o návšteve školy za školský rok 2007/08 nevypovedá o tom, že to dieťa bolo študentom aj v 1-8/07. Čo ked malo prerušené štúdium a zarábalo si v pracovnom pomere?

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Ja mám zase skúsenosť takú, že pýtali aj za predchádzajúci školský rok. Argumentovali tým, že to ak škola vydá potvrdenie napr. na šk. rok 2007/2008 ešte neznamená, že celý rok 2007 sa dieťa dennou formou pripravovalo na svoje povolanie. Mohlo mať napr. v apríli a máji prerušené štúdium. Neviem, či má každý daňový úrad iný predpis, ale ja som musela vydokladovať potvrdeniami o návšteve školy celý kalendárny rok.
    (reagujem na odpveď Daniely)

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ja by som /a aj som vždy tak odovzdávala/ potvrdenie z ÚPRSV o poberaní rodinných prídavkov v roku 2007 a je po probléme ...

    Potvrdenie o návšteve školy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.