Zavrieť

Porady

Príručka na mzdy

Neviete mi niekto poradit? Existuje nejaka priručka alebo kniha na to ako zacat uctovat a vyratavat mzdy, aka evidencia, úrady, atd.? Ak som doteraz nemala ziadne skusenosti a musim nejako zacat, ako na to? Prosim o radu ak mate niekto cas mi odpisat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    objednaj si program Olymp od firmy Kros kontakt nájdeš na www.kros.sk, je to veľmi dobrý a jednoduchý program,poskytujú k nemu aj návod a aj tel.poradenstvo
    Alebo má niekto iné/zlé/ skúsenosti s ním?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Asi naozaj nie je odveci začať najprv používať program. Ak chceš nejakú literatúru, určite na trhu je veľa ponúk. V neposlednom rade treba mať naštudované zákony. No aj tu na Porade toho môžeš nájsť veľa. Nejakú komplexnú asi nenájdeš, pretože mzdová problematika je dosť rozsiahla a dotýka sa veľa zákonov. Napr. zákonník práce, daň z príjmu, zákon o cestovných náhradách, a pod. (viac ma nenapadlo ).

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Myslím, že väčšina programov , ktorým sa spracúvajú mzdy ti poskytnú aj manuál event. školenia k programom. Znalosti čo a ako nájdeš buď pracne v literatúre, event. môžeš sa zaradiť medzi "Dragon´s family" -( Drak pozri na Porade) a tiež na Porade určite nájdeš plno ochotných ľudí pomôcť Ti.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Bionda Pozri príspevok
    medzi "Dragon´s family" -( Drak pozri na Porade)
    Toto sa mi ráta. Už je to poraďáckom slovníku?
    Začínajúca účtovníčka. Daša Kovaľová
    Podvojne uct. som zacala robit v programe RMP, asi budem pokracovat s tym len si doobjednam mzdy. Ale ja som chcela info ohľadom odvodov, bonusov a vsetkych tych prkotin o ktorych nemam ani sajn. Nieco take by mi pomohlo, kde by bolo presne napisane kde, koľko a za koho mam odviest atd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.