Zavrieť

Porady

ukončenie roku 2007

Dobrý večer,
potrebujem poradiť, podvojné účtovníctvo v novom programe, máme len rok a už by sme chceli ukončiť rok 2007 aby sme mohli nahadzovať doklady v novom roku, neviem ako sa to má robiť? a ešte niečo, chcela by som tiež, aby som mohla ešte vstupovať aj do starého roku 2007 ak bude treba niečo opraviť alebo doplniť. Vobec netušim ako mám urobiť ten ročný prevod a všetko čo s tým suvisí! Budem veľmi rada, ak mi pomôžete. Vopred ďakujem.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vrbovnica Pozri príspevok
Dobrý večer,
potrebujem poradiť, podvojné účtovníctvo v novom programe, máme len rok a už by sme chceli ukončiť rok 2007 aby sme mohli nahadzovať doklady v novom roku, neviem ako sa to má robiť? a ešte niečo, chcela by som tiež, aby som mohla ešte vstupovať aj do starého roku 2007 ak bude treba niečo opraviť alebo doplniť. Vobec netušim ako mám urobiť ten ročný prevod a všetko čo s tým suvisí! Budem veľmi rada, ak mi pomôžete. Vopred ďakujem.
Máš multiverziu, alebo "obyčajnú" pre jednu firmu?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vrbovnica vrbovnica

vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

myslim ze pre jednu firmu mame
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A máš všetky účtovné prípady zaúčtované?
0 0
vrbovnica vrbovnica

vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

este nie uplne, lebo mi povedali ze nieco sa bude menit
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Inak kľudne môžeš ďalej nahadzovať aj rok 2008. Uzávierka sa robí k dátumu 31.12.2007 a program pekne vie rozdeliť zápisy. Zápisy do dátumu 31.12.2007 vrátane sa presunú do archívu (ktorý je viditeľný naďalej) a zápisy r. 2008 ti nechá v aktuálnom roku.
0 0
vrbovnica vrbovnica

vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

Dakujem za pomoc, už to lepšie chápem len ešte neviem kde sa za závierka robí, kde je ten archív, a čo zálohy?....a ešte ak budem nahadzovať prijmove a vydavkove doklady, faktury, tak mi to bude číslovať od prvého čísla?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vrbovnica Pozri príspevok
Dakujem za pomoc, už to lepšie chápem len ešte neviem kde sa za závierka robí, kde je ten archív, a čo zálohy?....a ešte ak budem nahadzovať prijmove a vydavkove doklady, faktury, tak mi to bude číslovať od prvého čísla?
Máš JÚ alebo PÚ?
0 0
gasdiv gasdiv

gasdiv je offline (nepripojený) gasdiv

MRP poklaľ máš multiverziu v DOS-e tak na úvodnej obrazovke máš ponuku špeciálne funkcie, stlačiš enter a zobrazú sa ti volľba firmy a roku , vtedy je to multiverzia. Pod Win nemám skúsenosti, ale aj tam ti musí byť ponuka pre vytvorenie viacerých firiem a rokov.
Pokiaľ máš multiverziu, tak máš možnosť vytvoriť si nový rok = skopiruj si do novej firmy rok 2007, daj urobiť ročnú závierku, vytovria sa ti poč.stavy a môžeš robiť v tejto databáze rok 2008 . gasdiv
0 0
vrbovnica vrbovnica

vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

podvojne
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vrbovnica Pozri príspevok
podvojne
Ročný prevod vo WIN PÚ:

Účtovný denník - Funkcie (na pravej strane obrazovky) - Ročný prevod - Doplnenie uzávierkových zápisov (nedávam, lebo sám doúčtovávam) - Ročný prevod.

Tam sa spýta či máš zálohy urobené. Odporúča sa vytvoriť zálohy: 1x na harddisk (je preddefinovaný adresár), 1x na disketu.
V ďalšom kroku sa spýta k akému dátumu vykonať ročný prevod. Zadáš 31.12.2007, tak ti zahrnie iba zápisy od 01.01. do 31.12.2007. Ďalej sa spýta kam má zaúčtovať hosp.výsledok. Prednastavený účet 431.

Pred vykonaním ročného prevodu je potrebné zaúčtovať všetky účtovné prípady týkajúce sa r.2007 vrátane predpisu dane, ak vznikla daňová povinnosť.

Ak by si nahadzovala doklady r. 2008 pred vyhotovením ročného prevodu, tak číslovanie dokladov nerobí problém. Dá sa manuálne upravovať číslo dokladu.

Snáď som ti trošku pomohol. Inak MRP má celkom slušný help. Vyvolateľný pomocou klavesy F1.
0 0
vrbovnica vrbovnica

vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

veľmi pekne ďakujeem .....tak to je pre mňa veľmi veľká pomoc, už tomu lepšie rozumiem a snaď sa mi to podarí, keby som niečo nevedela tak sa ozvem, ved na to je porada .....ešte raz vďaka
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri si aj otázky a odpovede na www.mrp.sk
Teraz tam majú nádherne spracovaný prechod roka.
0 0
eltrafficanto eltrafficanto

eltrafficanto je offline (nepripojený) eltrafficanto

lenkak Pozri príspevok
pozri si aj otázky a odpovede na
Teraz tam majú nádherne spracovaný prechod roka.
nádherne možno ale nenašiel som tam riešenie podľa mňa úplne základnej situacie:
  1. pred finálnym uzavretím roku 2007 potrebujem účtovať už rok 2008
  2. pozrem si návod...vyzerá to logicky...
  3. po skopirovaní a vytvorení firmy2008 a ročnom prechode v nej mam pekne počiatočne stavy (medzi inými aj 431-výsledok v schvalovaní ktorý ale nie je konečný kedže ešte nemám napr. vypočítanú a zaučtovanú daň) a mám si účtovať ďalej vo firme2008..zatial ok
  4. po doúčtovaní predch. roka vo firme2007 akože urobím podľa návodu "doplnenie uzávierkových zápisov" 702,710
  5. podľa návodu by som si teda rád aktualizoval zmenené počiatočné stavy (napr. 341) do firmy2008 z firmy2007 a preniesol nový hosp. výsledok 431 ...hm ako??? ručne?!
Účtovný denník -> Funkcie -> Ročný prevod vyberte "Doplnenie uzávierkových zápisov" .....nič sa nezmení!! a o účte 431 ani nehovorím kedze ho vo firme2007 ani nemám v zostatku
mám obe firmy prepojené rovnakým číslom tak ako je v navode a aj verzia je nova 5.30.494 windows, multiverzia

Buď robím niečo zle ja alebo je ten návod určený na inú situáciu?
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

dobry den, ja mam takyto problem, urobila som prevod z roku 2007 do roku 2008, no v roku 2008 mam v denniku zauctovane polozky s oznacenim ARCH, podla coho tam zostali zaucotvane polozky, nijaku logicku navaznost tam nevidim. zostalim mi tam zuctovania, napriklad uhrada miezd, aj to iba 2 mesiaca, potom zuctovania zaloh....dakujem pekne
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

eltrafficanto Pozri príspevok
nádherne možno ale nenašiel som tam riešenie podľa mňa úplne základnej situacie:
  1. pred finálnym uzavretím roku 2007 potrebujem účtovať už rok 2008
  2. pozrem si návod...vyzerá to logicky...
  3. po skopirovaní a vytvorení firmy2008 a ročnom prechode v nej mam pekne počiatočne stavy (medzi inými aj 431-výsledok v schvalovaní ktorý ale nie je konečný kedže ešte nemám napr. vypočítanú a zaučtovanú daň) a mám si účtovať ďalej vo firme2008..zatial ok
  4. po doúčtovaní predch. roka vo firme2007 akože urobím podľa návodu "doplnenie uzávierkových zápisov" 702,710
  5. podľa návodu by som si teda rád aktualizoval zmenené počiatočné stavy (napr. 341) do firmy2008 z firmy2007 a preniesol nový hosp. výsledok 431 ...hm ako??? ručne?!
Účtovný denník -> Funkcie -> Ročný prevod vyberte "Doplnenie uzávierkových zápisov" .....nič sa nezmení!! a o účte 431 ani nehovorím kedze ho vo firme2007 ani nemám v zostatku
mám obe firmy prepojené rovnakým číslom tak ako je v navode a aj verzia je nova 5.30.494 windows, multiverzia

Buď robím niečo zle ja alebo je ten návod určený na inú situáciu?
podla mna je ten navod urceny tym, ktori uz maju uzavrety cely rok a nebudu nic doplnat .... ja mam prave ten isty problem a neviem sa pohnut, potrebujem zacas robit DPH za januar 2008 a tych dokladov a douctovania do r. 2007 bude este dost, kedze ide o vacsiu firmu ... ak niekto vie ako na to, poradte prosim ....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Normálne pokračujem v roku 2007 v účtovaní dokladov za január 2008, len číslovanie dokladov si zmením na rok 2008 a začínam od 1. Keď dorobím doklady r. 2007 skopírujem si celú firmu a urobím v nej ročný prevod a zostanú mi tam len doklady z r. 2008.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

[quote=mysimis;650116]Normálne pokračujem v roku 2007 v účtovaní dokladov za január 2008, len číslovanie dokladov si zmením na rok 2008 a začínam od 1. Keď dorobím doklady r. 2007 skopírujem si celú firmu a urobím v nej ročný prevod a zostanú mi tam len doklady z r. 2008.[/quo

takze nemusim kopirovat a otvarat novy rok, ale pokracujem v 2007 a po zauctovani vsetkych uct. pripadov urobim "ostry" prevod ... dakujem, idem to vyskusat
0 0
eltrafficanto eltrafficanto

eltrafficanto je offline (nepripojený) eltrafficanto

mysimis Pozri príspevok
Normálne pokračujem v roku 2007 v účtovaní dokladov za január 2008, len číslovanie dokladov si zmením na rok 2008 a začínam od 1. Keď dorobím doklady r. 2007 skopírujem si celú firmu a urobím v nej ročný prevod a zostanú mi tam len doklady z r. 2008.
To bude asi najpriechodnejší spôsob.

Mne sa síce podarilo nakoniec prísť na princíp ako účtovať paralelne v dvoch rokoch ale keď som skúšobne chcel previesť konečné stavy firmy2007 ako "aktualizovane začiatočné stavy" do firmy2008 tak mi napr. účty 321,341.. (Pasíve účty) previedlo s mínusovým znamienkom čo úplne rozhádzalo počiatočnú súvahu!! A účet 431 vôbec nepreviedlo...a ručne opravovať sa mi naozaj nechce
Napísal som do mrp či nie je chyba niekde u mňa..na odpoveď čakám..
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Bambi23 Pozri príspevok
takze nemusim kopirovat a otvarat novy rok, ale pokracujem v 2007 a po zauctovani vsetkych uct. pripadov urobim "ostry" prevod ... dakujem, idem to vyskusat
presne ako píšeš. Pokračuj ďalej v starom roku, zmeň si číselné rady a keď budeš mať všetko spravené čo sa týka starého roku, potom skopíruj firmu a sprav v novo vytvorenej firme ročný prevod
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať