Zavrieť

Porady

RZD a "zabudnutý" zamestnanec

Zamestnanec nás požiadal o vykonanie ročného zúčtovania dane. Na žiadosti uviedol, že mal príjmy len od jedného zamestnávateľa (t. j. od nás). My sme vykonali ročné zúčtovanie a zahrnuli ho do februárových výplat. Dnes prišiel zamestnanec s tým, že mu domov prišlo potvrdenie o príjme, že v roku 2004 ešte niekde pracoval na dohodu o VP. A teraz čo s tým, keď v žiadosti uviedol len nás a my už máme ročné zúčtovanie hotové? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    daj mu koňovi potvrdenie o ročnom zúčtovaní, to je tá druhá strana tlačiva...tam má všetko ...a nech je taký láskavý a podá si daňové sám...mne to teraz tak oznámilo asi 15 ľudí z jednej firmy...mám ja detstvo?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Na druhej strane tlačiva je len koľko mal preplatok. A môže mať vykonané ročné zúčtovanie a potom k tomu zabudnutému daňové priznanie?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ja som u takého prípadu ročné zúčtovanie zrušila, urobila novú výpl.pásku a rozdiel cez pokladňu vyrovnala (vrátil 6 korún). Pri výplate za marec o 6 korún odvediem viac DÚ.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    Dada
    Na druhej strane tlačiva je len koľko mal preplatok. A môže mať vykonané ročné zúčtovanie a potom k tomu zabudnutému daňové priznanie?
    vzhľadom k tomu, že takýchto dobrákov je viac než dosť, tak vymysleli tú druhú stranu...a tuším aj v Á-čkovom DP to je adekvátne opatlané...ja len nechápem, prečo väčšina týchto dobrákov je zrovna v mojich firmách...

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Len mi nie je jasné, ako použije tú druhú stranu, keď je tam len preplatok 3,- Sk a žiadná iná suma.
    Ale ak mu to má stačiť, tak mu dám tú druhú stranu a nech si poradí.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    karkulka
    ..............mne to teraz tak oznámilo asi 15 ľudí z jednej firmy...mám ja detstvo?
    To nemá chybu :p

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Keď mu dáš potvrdenie o ročnom zúčtovaní aj s tou druhou stranou, tak mu to stačí. Podá si DP typ A.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    karkulka
    ...ja len nechápem, prečo väčšina týchto dobrákov je zrovna v mojich firmách...
    karkulka, neboj aj ja mám takých dobrákov, čo si nepamätajú, že niekde pracovali ... a ešte lepšie mám aj takého experta (mimochodom ide mi veľkú čokoládu), ktorý mi hovorí: "ale ja som si myslel, že to bude len tak - načierno ... a oni mi poslali nejaké potvrdenie" ... to je čo??? ... ale ja som im prešla cez rozum - počkala som si do 10.3. a až potom som robila ročné zúčtovania, a možno som sa tak vyhla zbytočnému stresu (ktorého aj tak mám viac než dosť) ...

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Ďakujem Vám, takže mám po starostiach. Potvrdenie mu dám a už sa musí zariadiť podľa toho.

    RZD a "zabudnutý" zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.