Zavrieť

Porady

BONUS: Otázky k účtovnej závierke PODVOJNÉ ú. VIDEOŠKOLENIE

Táto téme ja len pre užívateľov so zakúpeným prístupom k videoškoleniu
"Účtovná závierka v podvojnom účtovníctve podnikateľa za rok 2007".


Ak máte otázky súvisiace s témou videoškolenia Účtovná závierka v PU, napíšte nám ich prosím tu. Lektor školenia sa v rámci časových možností pokúsi odpovedať na niektoré z nich - najmä tie ktoré môžu byť zaujímavé pre širšie publikum.
Otázky prijímame do utorka 12.02.2008 a odpovede budú zverejnené vo wordovskom dokumente ktorý si budete môcť stiahnuť tak ako materiál k videoškoleniu na stránke videa.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    OlgaR je offline (nepripojený) OlgaR

    OlgaR
    Dobry den,
    prosim Vas o radu, ako sa uctovne aj danovo vysporiadat s vyradenim vozidla {kategoria N-s moznostou odpoctu DPH}, ktore bolo obstarane formou financneho lizingu a nam bolo odcudzene cca 5 mesiacov pred ukoncenim lizingu.

    Dakujem za pomoc
    S pozdravom
    Olga Romanova

    Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

    Anna123
    Je správne zaúčtovaný účtovný prípad:
    - výdavky spojené s občerstvením na výročnej členskej schôdzi družstva pre členov družstva - 513/211
    - poplatok za prenájom priestoru, kde sa výr.čl.schôdza koná - 513/211
    - výdavky spojené s občerstvením pri strihaní oviec na salaši - 513/211
    Ďakujem.

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    -Chcela by som sa spýtať ako by mohla firma vysporiadať nezaplatené záväzky z r. 2002 pri uzávierke roka 2007v dosť významných čiastkach, niektoré sú už voči firme, ktorá bola medzičasom zrušená - likvidácia.
    - Ďalšia otázka firma"pozabudla v r. 2006" zúčtovať pri rozpise leasingu úrok do nákladov ateraz v 12/07 jej leasing skončil ale zostáva jej zostatok na tom účte, ako ho pri uzávierke vysporiada?

    EMK je offline (nepripojený) EMK

    EMK
    Mám problém s určením kurzu pre zaúčtovanie záväzku v cudzej mene. Jedná sa o dovoz tovaru z Číny. Faktúra je vystavená napr. 30.11.2007, v ten istý deň bol tovar aj nalodený. K faktúre mám priložený prepravný list. Dopravu hradí dodávateľ.
    Doklad z colnice bol vystavený 8.12., v ten deň je razítko o prepustení tovaru do režimu voľný obeh. Clo bolo uhradené 8.1.2008. Z pohľadu DPH je mi to jasné, dátum zdan. plnenia je 8.1.2008.
    Pre účely záväzku mám použiť kurz 8.12., alebo kurz podľa dátumu nalodenia.
    Ďakujem

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    Fyzická osoba - zapísaná v OR, vedie podvojné účtovníctvo. K 31.1.2008 prerušila/pozastavila živnosť na 2 roky.
    K 31.12.2007 vykonáme riadnu účtovnú závierku.
    Ako máme postupovať ďalej?
    ďakujeme

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    A, s.r.o. sa k 31.12.2007 zlúčila s firmou B, s.r.o. Ďalej už bude fungovať len A, s.r.o.
    Zápis v OR nadobudol účinnosť k 8.2.2008.
    Podľa znaleckého posudku hodnota majetku, ktorý firma B má, je vyššia ako účtovná (cca 85 tisíc).
    V A,s.r.o. zostáva základné imanie len 200 tisíc.
    Ako zaúčtovať účtovné operácie, kedy previesť hodnotu B do A (k 1.1. alebo až k 8.2.2008?)
    Čo ešte musí vykonať firma A v mene B v r. 2008?
    Veľmi pekne ďakujeme.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    odpovede na otázky sú k dispozícii na stiahnutie na stránke videoškolenia

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    Richard Pozri príspevok
    odpovede na otázky sú k dispozícii na stiahnutie na stránke videoškolenia
    Richard, ale keď na to kliknem otvorí sa mi len hlavná stránka porady, žiadne odpovede.

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    Richard a ešte jedno kapitola č. 2 u p. Baláža ide len po 44,50 min, ešte chýba polovica a vráti sa naspäť. Čo sa stým deje? Ďakujem vopred.

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    holubička1 Pozri príspevok
    Richard, ale keď na to kliknem otvorí sa mi len hlavná stránka porady, žiadne odpovede.
    Súhlasím, aj mne to tak isto skočí na hlavnú stránku porady, žiadne odpovede. Vďaka za urýchlenú nápravu.

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    Richard Pozri príspevok
    už to ide stiahnuť, ďakujem za upozornenie
    Už to ide, ďakujem. Ešte taká drobnosť: na otázku č. 6 chýba odpoveď, kedy môžeme očakávať doplnenie? Vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.