Zavrieť

Porady

BONUS: Otázky k účtovnej závierke JEDNODUCHÉ ú. VIDEOŠKOLENIE

Táto téme ja len pre užívateľov so zakúpeným prístupom k videoškoleniu
"Účtovná závierka v JEDNODUCHOM účtovníctve za rok 2007".
Ak máte otázky súvisiace s témou videoškolenia Účtovná závierka v JU, napíšte nám ich prosím tu. Lektor školenia sa v rámci časových možností pokúsi odpovedať na niektoré z nich - najmä tie ktoré môžu byť zaujímavé pre širšie publikum.
Otázky prijímame do utorka 12.02.2008 a odpovede budú zverejnené vo wordovskom dokumente ktorý si budete môcť stiahnuť tak ako materiál k videoškoleniu na stránke videa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pastorka je offline (nepripojený) pastorka

    pastorka
    Pastorka,

    Kontrola učtonictva- posledna strana v materiáloch - chcela by som vedieť,že čo všetko možem považovať za nepeňažne operácie? Ďakujem

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Pastorka odpoveď je vypracovaná a priložená k videu ( materiál otázky - odpovede).

    Harken je offline (nepripojený) Harken

    SZČO-účtovník Harken
    Viem, že už je po termíne, ale ak je to možné, chcela by som sa opýtať akým spôsobom riešiť v JU prerušenie daňových odpisov. Či ich riadne zaúčtovať do PD ako nepeňažnú operáciu a riešiť to len v daňovom priznaní cez položky zvyšujúce ZD. Myslím, že takto by to malo byť správne, nakoľko sa jedná o prerušenie daňových odpisov, aj keď v mojom prípade sa daňové odpisy rovnajú odpisom účtovným. Klient sa totiž dostáva do straty a neuplatnenie odpisov by mu pomohlo. Za odpoveď ďakujem a ešte raz sa ospravedlňujem za oneskorenie.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Harken Vaša otázka bola doplnená do materiálu.

    Samozrejme aj ostatní si to môžu stiahnuť

    pešková je offline (nepripojený) pešková

    pešková
    Dobrý deň, je mi ľuto, že reagujem po termíne ale predsa sa spýtam s nádejou, že dostanem odpoveď. Živnostník, ktorý používa k svojmu podnikaniu manželkyne auto (je na ňu napísané a toho roku kúpené) môže si dať do nákladov vyúčtovanie cestovného, alebo ešte niečo iné?
    Ak živnostník mal v predchádzajúcich rokoch nedoplatky v zdrav. aj soc.poisťovní a uhrádzal ich priebežne počas r.2007 aj formou exekútora môže si dať tieto úhrady do nákladov?

    BONUS: Otázky k účtovnej závierke JEDNODUCHÉ ú. VIDEOŠKOLENIE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.