Zavrieť

Porady

Slobodná matka a daňový bonus

Dobry den,
prosim Vas o radu. Som slobodna matka. V roku 2007 som mala v mesiacoch 1-5 prijmy (§5) 55000,-. Od júna som na MD, tzn. nemala som žiadne príjmy. Dieťa sa narodilo v júli. Mzdová účtovníčka tvrdí, že nemám nárok na daňový bonus, nakoľko som nemala príjmy v mesiacoch, kedy už dieťa žilo. Prosím Vás, má pravdu? Oponovala som jej paragrafom 36 ods. 5 zákona o dani z príjmov. Vravela, že na príjmy pred narodením dieťaťa sa neprihliada.
Skutočne je to tak?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    pozdenka Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim Vas o radu. Som slobodna matka. V roku 2007 som mala v mesiacoch 1-5 prijmy (§5) 55000,-. Od júna som na MD, tzn. nemala som žiadne príjmy. Dieťa sa narodilo v júli. Mzdová účtovníčka tvrdí, že nemám nárok na daňový bonus, nakoľko som nemala príjmy v mesiacoch, kedy už dieťa žilo. Prosím Vás, má pravdu? Oponovala som jej paragrafom 36 ods. 5 zákona o dani z príjmov. Vravela, že na príjmy pred narodením dieťaťa sa neprihliada.
    Skutočne je to tak?
    Ďakujem
    na príjmy sa prihliada po skončení roku ako na celoročné a máš nárok na DB za mesiace júl-december 2007, lebo si splnila podmienku že si v roku 2007 dosiahla požadovaný príjem podľa § 5

    pozdenka je offline (nepripojený) pozdenka

    pozdenka
    Ďakujem, už som si myslela, že nič neviem a nechápem, nakoľko naša mzdarka volala aj jednej pracovníčke na DÚ, ktorá mi to do telefónu potvrdila, že nárok na DB nemám.
    Tak ďakujem za radu.

    Slobodná matka a daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.