Zavrieť

Porady

Betonova stena

Dobry den,
v novostavbe mame v raci obyvacky jednu stenu (cca 7 m) z betonovych tvarnic. Je zvonka odizolovana, na jej konci sa nachadza krb. Poziadali sme kurenara o navrh radiatorov a on nam tvrdi, ze tato stena bude zarucene velmi studena a radiator je tam nutny. Vizualne by vsak vyzeral hrozne. Chcem vediet, ci mate niekto s niecim takym skusenost a ako by ste to riesili. Dakujem!!!
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Ja si myslím že trepe dve na tri

    Aká je hrúbka tej izolácie?

    Inak betón má výbornú akumulačnú schopnosť, takže určite nebude tá stena studená. Možno bude dlhšie trvať kým sa zohreje, a oproti ostatným murovaným bude trochu studenšia, ale dávať tam radiátor??? Nechápem.

    zubka je offline (nepripojený) zubka

    zubka
    Izolacia ma 8 cm.
    Rozmyslali sme, ze ci to teda zvnutra nezateplovat, ale tam by bol esteticky problem s oknom, ktore so stenou suvisi zboku...
    Zuzana

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Ani ja nechapem, preco tam musi byt radiator, ale existuju radiatory do podlahy. Na podlahe vidno iba uzku dlhu mriezku.

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Tých 8 cm je trochu málo, určite to nesplňuje odporúčané normové požiadavky, ale iba normou požadované minimum.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.