Zavrieť

Porady

Podlahove kurenie a palubovky

Dobry den,
v novostavbe rozmyslame o druhe kurenia, ktore pouzit. Radi by sme pouzili na podlahu palubovky, kvoli cene ale aj vzhladu, ktory sa nam paci. Myslite ze je mozne pouzit podlahove kurenie pri smrekovych palubovkach?
Dakujeme
Zuzana
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Preco by nebolo?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Pokiaľ budú dostatočne vysušené, nemal by byť najmenší problém
0 0
zubka zubka

zubka je offline (nepripojený) zubka

Obavali sme sa najma toho, aby drevo prilis nepracovalo kvoli teplu, ktore cezen bude prechadzat.
Zuzana
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Treba si vyguglovat clanky k tomu, ved to ide.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

zubka Pozri príspevok
Dobry den,
v novostavbe rozmyslame o druhe kurenia, ktore pouzit. Radi by sme pouzili na podlahu palubovky, kvoli cene ale aj vzhladu, ktory sa nam paci. Myslite ze je mozne pouzit podlahove kurenie pri smrekovych palubovkach?
Dakujeme
Zuzana
Nie vôbec nie
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

zubka Pozri príspevok
Obavali sme sa najma toho, aby drevo prilis nepracovalo kvoli teplu, ktore cezen bude prechadzat.
Zuzana
Zasa take teplo tam prechadzat nebude, dobre nadimenzovana podlahovka ide na 30 st. ked vonku mrzne.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Treba si to dobre rozmyslieť, nie je to štandart, vychádzam zo zákonov fyziky. Drevo je slušný izolant, odvádzať tepelnú energiu zo zdroja bude pomalšie. Z toho mi vyplývajú 2 veci : Dal by som o určité % viac odovzdávajúcej plochy a o určité % lepšiu izoláciu pod vykurovaním. Ale netreba sa prenáhliť, informácií je dosť, aj tu na porade sa o tom písalo.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

petmar Pozri príspevok
Treba si to dobre rozmyslieť, nie je to štandart, vychádzam zo zákonov fyziky. Drevo je slušný izolant, odvádzať tepelnú energiu zo zdroja bude pomalšie. Z toho mi vyplývajú 2 veci : Dal by som o určité % viac odovzdávajúcej plochy a o určité % lepšiu izoláciu pod vykurovaním. Ale netreba sa prenáhliť, informácií je dosť, aj tu na porade sa o tom písalo.
Drevo nieje az taky dobry izolant, teda aspon nie v porovnani s original izolantmi. Napr. ked bude pod podlahovkou 5cm polystyrenu, to je ekvivalent 15cm dreva, 10cm polystyrenu 30cm dreva. Takze ano, pokial niekto bude davat 30cm parkety a dole bude mat iba 10cm polystyrenu, moze mat problem.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Palubovka je hrubšia ako parkety. Tiež nemá dobrú akumulačnú schopnosť, takže ak to bude ako hlavné kúrenie a na elektriku, počas vypnutia el. (HDO)musí zortrvačnosť držať hmota pod drevom. Neviem, čo plánujete dať pod palubovku. Nehovorím, že sa to nedá, ale treba myslieť radšej dopredu, nie je lacné učiť sa na vlastných chybách.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

petmar Pozri príspevok
Palubovka je hrubšia ako parkety. Tiež nemá dobrú akumulačnú schopnosť, takže ak to bude ako hlavné kúrenie a na elektriku, počas vypnutia el. (HDO)musí zortrvačnosť držať hmota pod drevom. Neviem, čo plánujete dať pod palubovku. Nehovorím, že sa to nedá, ale treba myslieť radšej dopredu, nie je lacné učiť sa na vlastných chybách.
Je hrubsia ale nema 30cm. Parkety nikdy nesluzia ako akumulator tepla, za to je tak ci tak zodpovedny beton pod nimi, je jedno ci ma clovek laminat alebo hrube parkety.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Palubovka sa predsa dáva na hranoly, iba ak by vymysleli iné (horšie) upevnenie by to možno trochu šlo. Pod palubovkou vznikne vzduchová medzera ako ďalší, ešte lepší izolant. Podlahové kúrenie sa vyznačuje tým, že konvekčná zložka tepla je prakticky nulová, teda teplo sa iba vyžaruje. Ako sa má vyžarovať teplo z odizolovanej smrekovej palubovky? Prečo starí ľudia nerobili drevené obklady kachieľ, krbov, ale keramické, príp. betónové? Alebo už videl niekto drevený infražiarič? Pod drevom by mohol byť azbest, aby nezhorelo.
Zákony fyziky tu boli skôr ako ľudstvo. (Keď povedal Pán: BUĎ SVETLO ! tak káble už museli byť naťahané...)
Predajcovia presvedčujú, že pravdaže, nie je problém, aby predali, ale treba čítať medzi kalerábmi. Osobne by som podlahové kúrenie pod klasickú palubovku nedal. Doporučujem ešte navštíviť CONECO-Bratislava
A ešte niečo: rokmi sa určite špáry medzi doskami zväčšia - nikdy nepoložia dokonale suché rezivo...
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

petmar Pozri príspevok
Palubovka sa predsa dáva na hranoly, iba ak by vymysleli iné (horšie) upevnenie by to možno trochu šlo. Pod palubovkou vznikne vzduchová medzera ako ďalší, ešte lepší izolant. Podlahové kúrenie sa vyznačuje tým, že konvekčná zložka tepla je prakticky nulová, teda teplo sa iba vyžaruje. Ako sa má vyžarovať teplo z odizolovanej smrekovej palubovky? Prečo starí ľudia nerobili drevené obklady kachieľ, krbov, ale keramické, príp. betónové? Alebo už videl niekto drevený infražiarič? Pod drevom by mohol byť azbest, aby nezhorelo.
Zákony fyziky tu boli skôr ako ľudstvo. (Keď povedal Pán: BUĎ SVETLO ! tak káble už museli byť naťahané...)
Predajcovia presvedčujú, že pravdaže, nie je problém, aby predali, ale treba čítať medzi kalerábmi. Osobne by som podlahové kúrenie pod klasickú palubovku nedal. Doporučujem ešte navštíviť CONECO-Bratislava
A ešte niečo: rokmi sa určite špáry medzi doskami zväčšia - nikdy nepoložia dokonale suché rezivo...
Ked sa uz ohanas fyzikou. Kam podla teba pojde to teplo? Strati sa vo vzduchovej medzere? Asi zacnem predavat vzduchove zateplenie.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

AndrejG: Veď práve, väčšina zateplovacích systémov využíva vzduchové medzery - medzi sklami, vo dverách, dierované tehly, ešte aj ten polystyrén je nafúknutý a iné,.. Tak prajem dobrý biznis a ďakujem za oponentúru
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
petmar Pozri príspevok
Palubovka sa predsa dáva na hranoly, iba ak by vymysleli iné (horšie) upevnenie by to možno trochu šlo. Pod palubovkou vznikne vzduchová medzera ako ďalší, ešte lepší izolant. Podlahové kúrenie sa vyznačuje tým, že konvekčná zložka tepla je prakticky nulová, teda teplo sa iba vyžaruje. Ako sa má vyžarovať teplo z odizolovanej smrekovej palubovky? Prečo starí ľudia nerobili drevené obklady kachieľ, krbov, ale keramické, príp. betónové? Alebo už videl niekto drevený infražiarič? Pod drevom by mohol byť azbest, aby nezhorelo.
Zákony fyziky tu boli skôr ako ľudstvo. (Keď povedal Pán: BUĎ SVETLO ! tak káble už museli byť naťahané...)
Predajcovia presvedčujú, že pravdaže, nie je problém, aby predali, ale treba čítať medzi kalerábmi. Osobne by som podlahové kúrenie pod klasickú palubovku nedal. Doporučujem ešte navštíviť CONECO-Bratislava
A ešte niečo: rokmi sa určite špáry medzi doskami zväčšia - nikdy nepoložia dokonale suché rezivo...
to som fakt este nepocula zlate.
Videla som co urobi podlahove kurenie s drevom.Velka obyvacka , draha podlaha a o par rokov cista hroza. Tie spary, ktore vnikli salajucim teplom, neustale zanesene prachom a inymi necistotami . Stopy po pouzivani, skrabance, atd.
Ja osobne pod podlahove kurenie preferujem keramicky obklad.
Je krasny, velmi dobre udrziavatelny, prijemne teply v zime a chladivy v lete.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

petmar Pozri príspevok
AndrejG: Veď práve, väčšina zateplovacích systémov využíva vzduchové medzery - medzi sklami, vo dverách, dierované tehly, ešte aj ten polystyrén je nafúknutý a iné,.. Tak prajem dobrý biznis a ďakujem za oponentúru
Na oknach izoluju hlavne skla, medzi sklami akurat tak plyn, ten vzduch iba minimalne. Dierovane tehly maju ale smerom od ext. do int. "milion" malych dier, skus postavit dom z tehly, kde bude jedna velka diera a 2cm hliny na jednej a druhej strane, potom sa mozeme bavit o izolacii. Polystyren to iste. Jedna diera medzi betonom a samotnymi parketami nebude mat ziadny vyrazny vplyv na vykurenie miestnosti, pokial bude podlahovka dobre nadimenzovava, za tym si stojim.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kitky Pozri príspevok
to som fakt este nepocula zlate.
Videla som co urobi podlahove kurenie s drevom.Velka obyvacka , draha podlaha a o par rokov cista hroza. Tie spary, ktore vnikli salajucim teplom, neustale zanesene prachom a inymi necistotami . Stopy po pouzivani, skrabance, atd.
Ja osobne pod podlahove kurenie preferujem keramicky obklad.
Je krasny, velmi dobre udrziavatelny, prijemne teply v zime a chladivy v lete.
A prijemne chladivy aj na jesen a na jar, nieje nad to zobudit sa a postavit sa na studenu zem.

Ta obyvacka bola znicena, lebo ludia si nechavaju robit robotu, bez toho, aby si sami nieco nastudovali. Ked si nechaju podlahovku nadimenzovat tak, ze im do podlahy musi ist 60stupnova voda, to by znicilo aj exoticke drevo. Co sa tyka skrabancov, tie zavisia od kvality samotnej podlahy, kvalitna vyzera stale ako nova, aj ked na nu raz za cas podne noz.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
AndrejG Pozri príspevok
A prijemne chladivy aj na jesen a na jar, nieje nad to zobudit sa a postavit sa na studenu zem.

Ta obyvacka bola znicena, lebo ludia si nechavaju robit robotu, bez toho, aby si sami nieco nastudovali. Ked si nechaju podlahovku nadimenzovat tak, ze im do podlahy musi ist 60stupnova voda, to by znicilo aj exoticke drevo. Co sa tyka skrabancov, tie zavisia od kvality samotnej podlahy, kvalitna vyzera stale ako nova, aj ked na nu raz za cas podne noz.
No tak si troska zatemperujem.A basta.
Myslim ze mali jednu z najdrahsich drevennych podlah a 3 mensie deti.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kitky Pozri príspevok
Myslim ze mali jednu z najdrahsich drevennych podlah a 3 mensie deti.
No tak aspon podlaha starne s nimi.

Ale najdrahsia nemusi znamenat najvalitnejsia, niekedy je lepsie zvazit ake drevo je vhodne pre koho. Ja som mal doma rozne vzorky a niektore parkety boli tak odolne, ze som cez ne mohol prejst aj nozom a nebolo tam skoro nic vidno.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
AndrejG Pozri príspevok
No tak aspon podlaha starne s nimi.

Ale najdrahsia nemusi znamenat najvalitnejsia, niekedy je lepsie zvazit ake drevo je vhodne pre koho. Ja som mal doma rozne vzorky a niektore parkety boli tak odolne, ze som cez ne mohol prejst aj nozom a nebolo tam skoro nic vidno.
Ty vis, ty mas kluce od misacky
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

AndrejG: palubovka je niečo iné ako parkety, spomínaš stále parkety, tam sú pomery iné, preto nedôjdeme konca. A o tom ostatnom niekedy inokedy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať