Zavrieť

Porady

zariadenie predajne

Potrebovala by som poradiť. V 03/07 sme otvorili novu prevadzku predajnu potravin, s cim suviseli iste naklady. Po ich zratani mi je jasne,že ich nemožem dať do nakladov, nakoľko presahuju 50000,-Sk. Ide mi o to ktore možem dať do nakladov ako prevadzkovu režiu a ktore zaradiť do majetku.
1/wc, drez, material na instalaciu vody, ohrievač, dlažba a sparovacia hmota....
2/regaly, pulty, spojovaci material, reg.pokladna, vahy, mrazničky,chladničky...
3/PC,software, fa za uvedenie systemu do prevadzky
Pre mna logicke by bolo 1/prevadzkove naklady 2/3/ ako majetok a odpisovať.No neviem či je to tak spravne.
Ešte ako na potvoru sa mi na Silvestra rozbila čitačka čiarovych kodov, tak som musela kupiť novu. Mam ju pripočiťať k2/3/ alebo je to prevadz.rezia, keď vlastne ide o vymenu povodnej nepoužiteľnej.

Mam ešte jeden nevyjasneny problem. Sme platci DPH, vahy, mrazničky a pokladňu sme kupili od neplatcov. Čo v pripade ze v roku 2008 odstupim prevadzku. Predam zariadenie za zostatkovu cenu, ale čo DPH? Nebudem snad platiť DPH aj z toho na čo som si neuplatnila odpočet? Poraďte prosim, vdaka.Tina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    3tina Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť. V 03/07 sme otvorili novu prevadzku predajnu potravin, s cim suviseli iste naklady. Po ich zratani mi je jasne,že ich nemožem dať do nakladov, nakoľko presahuju 50000,-Sk. Ide mi o to ktore možem dať do nakladov ako prevadzkovu režiu a ktore zaradiť do majetku.
    1/wc, drez, material na instalaciu vody, ohrievač, dlažba a sparovacia hmota....
    2/regaly, pulty, spojovaci material, reg.pokladna, vahy, mrazničky,chladničky...
    3/PC,software, fa za uvedenie systemu do prevadzky
    Pre mna logicke by bolo 1/prevadzkove naklady 2/3/ ako majetok a odpisovať.No neviem či je to tak spravne.
    Ešte ako na potvoru sa mi na Silvestra rozbila čitačka čiarovych kodov, tak som musela kupiť novu. Mam ju pripočiťať k2/3/ alebo je to prevadz.rezia, keď vlastne ide o vymenu povodnej nepoužiteľnej.

    Mam ešte jeden nevyjasneny problem. Sme platci DPH, vahy, mrazničky a pokladňu sme kupili od neplatcov. Čo v pripade ze v roku 2008 odstupim prevadzku. Predam zariadenie za zostatkovu cenu, ale čo DPH? Nebudem snad platiť DPH aj z toho na čo som si neuplatnila odpočet? Poraďte prosim, vdaka.Tina
    1) Nepíšeš, či ste vo svojich priestoroch, alebo v prenajatých. Ak v prenajatých, tak či máte v zmluve dohodnuté opravy a technické zhodnotenie nehnuteľnosti...
    2, 3) Tento majetok zaraďuješ podľa výšky OC, buď ako DHM alebo drobný majetok, (a čo myslíš pod spojovacím materiálom?)...

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    3tina Pozri príspevok
    Mam ešte jeden nevyjasneny problem. Sme platci DPH, vahy, mrazničky a pokladňu sme kupili od neplatcov. Čo v pripade ze v roku 2008 odstupim prevadzku. Predam zariadenie za zostatkovu cenu, ale čo DPH? Nebudem snad platiť DPH aj z toho na čo som si neuplatnila odpočet? Poraďte prosim, vdaka.Tina

    V prípade predaja zariadenia ako platca Dph budete platiť Dph na výstupe. Nevadí, že vy ste si neodpočítavali na vstupe /nebolo čo, ak dodávateľ nebol platca dph./. Váš nový kupujúci Vám uhradí fa za predaj /vrátane Dph/, vy tu dph odvediete, v konečnom dôsledku škodní nie ste.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    3tina Pozri príspevok
    Sme v najme, v zmluve su povolene opravy na naše naklady
    3tina Pozri príspevok
    spojovací materiál-myslím skrutky do regalov
    No, takže už len posúdiš, čo je oprava a čo technické zhodnotenie a podľa toho zaúčtuješ. Myslím si, že by to mohli byť všetko len opravy (WC, drez,...), ale to vieš najlepšie ty...
    Skrutky teda pripočítaj k regálom a podľa výšky OC zaradíš buď do DHM, alebo do drobného majetku...

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Zariaďujeme predajňu, sme v prenájme, nakúpené košíky, poličky, predajný pult do 30.000,--, počítač s registračkou do 30.000,--, kvety,koše, stoličku, multifunkčné zariadenie... účtujem v PÚ na 501xxx - Spotreba materiálu buď ako KHM alebo drobný spotrebný materiál?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.