Zavrieť

Porady

Úhrada tovaru ale zo súkromného účtu konateľa

Ahojte,

neviem či sa Vám tiež stala taká vec, ale náš konateľ bol nakupovať tovar na hotovosť, ale akosi sa prerátal nemal dostatok peňazí, samozrejme na firemnom účte vtom momente nemal peniaze a tak sa rozhodol to uhradiť zo súkromného účtu. Prosím poraďte mi niekto ako to mám zaúčtovať???? na tom pokladničnom bločku je napísané, že to bolo hradené z účtu a nie hotovosťou..

Čo mám robiť, prosím poraďte mi!!!

Ďakujem

Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    barbie18 Pozri príspevok
    Ahojte,

    neviem či sa Vám tiež stala taká vec, ale náš konateľ bol nakupovať tovar na hotovosť, ale akosi sa prerátal nemal dostatok peňazí, samozrejme na firemnom účte vtom momente nemal peniaze a tak sa rozhodol to uhradiť zo súkromného účtu. Prosím poraďte mi niekto ako to mám zaúčtovať???? na tom pokladničnom bločku je napísané, že to bolo hradené z účtu a nie hotovosťou..

    Čo mám robiť, prosím poraďte mi!!!

    Ďakujem

    Lenka
    Kedže je to hotovostná platba, tak obstaranie tovaru oproti pokladni. Pri spôsobe B priamo do spotreby.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    [quote=barbie18;640133]Ahojte,

    neviem či sa Vám tiež stala taká vec, ale náš konateľ bol nakupovať tovar na hotovosť, ale akosi sa prerátal nemal dostatok peňazí, samozrejme na firemnom účte vtom momente nemal peniaze a tak sa rozhodol to uhradiť zo súkromného účtu. Prosím poraďte mi niekto ako to mám zaúčtovať???? na tom pokladničnom bločku je napísané, že to bolo hradené z účtu a nie hotovosťou..

    Čo mám robiť, prosím poraďte mi!!!

    Ak platil hotovostnú platbu zo svojho účtu, riešila by som to takto:

    1.Prijmový pokl. doklad - vklad konateľa do pokladnice /zaučtujem ako
    krátkodobá pôžička od konateľa 211/365
    2.Výdavkov pokl. doklad - preplatenie nákupu 132/211, 504/211 podľa toho
    aký spôsob učtovania máte vo firme.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    [quote=azla;640296]
    barbie18 Pozri príspevok
    Ahojte,

    neviem či sa Vám tiež stala taká vec, ale náš konateľ bol nakupovať tovar na hotovosť, ale akosi sa prerátal nemal dostatok peňazí, samozrejme na firemnom účte vtom momente nemal peniaze a tak sa rozhodol to uhradiť zo súkromného účtu. Prosím poraďte mi niekto ako to mám zaúčtovať???? na tom pokladničnom bločku je napísané, že to bolo hradené z účtu a nie hotovosťou..

    Čo mám robiť, prosím poraďte mi!!!

    Ak platil hotovostnú platbu zo svojho účtu, riešila by som to takto:

    1.Prijmový pokl. doklad - vklad konateľa do pokladnice /zaučtujem ako
    krátkodobá pôžička od konateľa 211/365
    2.Výdavkov pokl. doklad - preplatenie nákupu 132/211, 504/211 podľa toho
    aký spôsob učtovania máte vo firme.
    A ako vysporiadaš účet 365?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    barbie18 Pozri príspevok
    . Prosím poraďte mi niekto ako to mám zaúčtovať???? na tom pokladničnom bločku je napísané, že to bolo hradené z účtu a nie hotovosťou..
    Z účtu - to myslíš ako platobnou kartou konateľa k súkromnému účtu, však ? Pri inej forme by asi pokladničný bloček nevystavovali...
    Zaúčtovanie nákupu: 504 (132) / 365 ak je konateľ zároveň spoločníkom, ak nie je, tak 504 (132) / 379A
    Preplatenie nákupu z firemnej pokladne: 365 (379A) / 211

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    [quote=smith;640392]
    azla Pozri príspevok

    A ako vysporiadaš účet 365?
    - z pokladne /ak tam bude taký stav/
    - prevodom z účtu
    - započítaním so záväzkami voči tej istej osobe

    ja si myslím, že daný postup učtovania iba odráža situáciu aká nastala. ak sa mýlim opravte ma

    aj postup v príspevku 5 je použiteľný
    Naposledy upravil azla : 11.02.08 at 06:00 Dôvod: doplnenie

    Úhrada tovaru ale zo súkromného účtu konateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.