Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    foaswc Pozri príspevok
    Ako zapíšem v PD zaplatenú DPH? Ako VNZP- platba DPH?
    ÁNo presne tak.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Pokiaľ nie si platcom DPH, tak aj DPH ide do VOZD pri nákupoch materiálu, tovaru atď.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    foaswc Pozri príspevok
    Ako zapíšem v PD zaplatenú DPH? Ako VNZP- platba DPH?

    1/Ak uhrádzam DPH na základe daňového priznania za príslušné obdobie , tak táto platba je zaúčtovaná výdaj banka ......výdavky neovplyvňujce ZD - iný /mám spravené členenie po jednotlivých mesiacoch /.


    2/Ak mám nákup v hotovosti a som plátca DPH .....tak účtujem napríklad.....pokladňa výdaj 119 SK .....výdavky ovplyvňujúce ZD-prevádzková réžia 100 Sk .....ďalej 19,- Sk účtujem Zaplatená DPH ako VNZD.......súčasne so zápisom do Evidencie DPH .

    Uviedla som dva príklady , nakoľko som veľmi nerozumela otázke .
    Naposledy upravil Zita5 : 10.02.08 at 15:10 Dôvod: Za Zapltená DPH som doplnila VNZD

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Prosím, ako je to v tomto prípade?
    SZČO bol do 2. Q 2009 platcom DPH. Od 3.Q 2009 je neplatca DPH. Odviedol DPH za vystavenú faktúru v 2. Q 2009.
    Faktúra mu bola uhradená až v 08/2009, kedy už nebol platcom DPH. Ako zaúčtovať v peň.denníku tento prípad?
    Mám dať do príjmov zahrňovaných do ZD celú sumu aj s DPH, alebo len sumu bez DPH a DPH dať do príjmov neovplyvň. ZD - kolonka DPH /aj keď už nie je platcom DPH/? Ďakujem.

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    dobrava Pozri príspevok
    Prosím, ako je to v tomto prípade?
    SZČO bol do 2. Q 2009 platcom DPH. Od 3.Q 2009 je neplatca DPH. Odviedol DPH za vystavenú faktúru v 2. Q 2009.
    Faktúra mu bola uhradená až v 08/2009, kedy už nebol platcom DPH. Ako zaúčtovať v peň.denníku tento prípad?
    Mám dať do príjmov zahrňovaných do ZD celú sumu aj s DPH, alebo len sumu bez DPH a DPH dať do príjmov neovplyvň. ZD - kolonka DPH /aj keď už nie je platcom DPH/? Ďakujem.
    Prosím, môže mi niekto poradiť?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    dobrava Pozri príspevok
    Prosím, ako je to v tomto prípade?
    SZČO bol do 2. Q 2009 platcom DPH. Od 3.Q 2009 je neplatca DPH. Odviedol DPH za vystavenú faktúru v 2. Q 2009.
    Faktúra mu bola uhradená až v 08/2009, kedy už nebol platcom DPH. Ako zaúčtovať v peň.denníku tento prípad?
    Mám dať do príjmov zahrňovaných do ZD celú sumu aj s DPH, alebo len sumu bez DPH a DPH dať do príjmov neovplyvň. ZD - kolonka DPH /aj keď už nie je platcom DPH/? Ďakujem.
    Zaúčtujete ju tak , ako keby bol platcom DPH , nakoľko faktúra pochádza z obdobia , kedy bol platiteľ DPH .
    Čiže platbu rozdelíte na cenu bez dane - Príjmy podľa členenia a cenu dane - príjem NZD-DPH .

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Zita5 Pozri príspevok
    Zaúčtujete ju tak , ako keby bol platcom DPH , nakoľko faktúra pochádza z obdobia , kedy bol platiteľ DPH .
    Čiže platbu rozdelíte na cenu bez dane - Príjmy podľa členenia a cenu dane - príjem NZD-DPH .
    ďakujeeem, pomohlo.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Zita5 Pozri príspevok
    1/Ak uhrádzam DPH na základe daňového priznania za príslušné obdobie , tak táto platba je zaúčtovaná výdaj banka ......výdavky neovplyvňujce ZD - iný /mám spravené členenie po jednotlivých mesiacoch /.


    2/Ak mám nákup v hotovosti a som plátca DPH .....tak účtujem napríklad.....pokladňa výdaj 119 SK .....výdavky ovplyvňujúce ZD-prevádzková réžia 100 Sk .....ďalej 19,- Sk účtujem Zaplatená DPH ako VNZD.......súčasne so zápisom do Evidencie DPH .

    Uviedla som dva príklady , nakoľko som veľmi nerozumela otázke .
    Takže DPH zaplatená z podaného priznania DPH /kvartálne/ sa neúčtuje do toho istého stĺpca DPH, ako keď je výdaj dph napr. z nakúpených bločkov a faktúr?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.