Zavrieť

Porady

nájomné a s.r.o

Dobry den,

momentalne som zivnostnik a rozmyslam o zalozeni s.r.o. Trvaly pobyt mam v Poprade, byvam v podnajme v Ziline. V byte byvam s dalsimi 2 ludmi a nemam ho v danovo uznatelnych nakladoch zivnosti. Pri zalozeni s.r.o by som chcel mat sidlo s.r.o v Ziline, kde byvam v podnajme. Ako je take nieco mozne urobit? Je mozne po dohode s majitelom si dat tieto naklady ako danovo uznatelne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    majovrabel Pozri príspevok
    Dobry den,

    momentalne som zivnostnik a rozmyslam o zalozeni s.r.o. Trvaly pobyt mam v Poprade, byvam v podnajme v Ziline. V byte byvam s dalsimi 2 ludmi a nemam ho v danovo uznatelnych nakladoch zivnosti. Pri zalozeni s.r.o by som chcel mat sidlo s.r.o v Ziline, kde byvam v podnajme. Ako je take nieco mozne urobit? Je mozne po dohode s majitelom si dat tieto naklady ako danovo uznatelne?
    Z hľadiska Obchodného registra je potrebné predložiť buď Nájomnú zmluvu podpísanú medzi majiteľom nehnuteľnosti a SRO alebo Súhlas vlastníka nehnuteľnosti s umiestnením sídla SRO.
    Čo sa týka daňovo uznateľných nákladov, myslím si, že ak majiteľ nehnuteľnosti bude ochotný podpísať Nájomnú zmluvu, tak je to OK, ale neviem to povedať na 100%, nie som ekonóm.

    majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

    majovrabel
    Dakujem za odpoved. O tom, ze potrebujem najomnu zmluvu viem. Len prave otazna je pre mna to ci je mozne dat si tieto naklady ako danovo uznatelne. Moj znamy hovoril, ze si to aj zistoval a dostal viacero roznych odpovedi, takze to nakoniec vyriesil tak, ze ma najomnu zmluvu na 0 sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.