Zavrieť

Porady

Zmluva o poskytovaní BTS

Ahojte,
som SZČO a budem poskytovať BTS firme dodávateľsky. Vie niekto poradiť alebo poskytnúť vzor zmluvy? Veľmi súrne. Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Zmluva o dielo, vzor určite nájdeš na porade (vyhľadávač, zadaj Zmluva dielo...).

    blankaja je offline (nepripojený) blankaja

    blankaja
    Už som prehľadala, ale nič som nenašla, asi niesom až tak zbehlá v hľadaní. Ak možte odporučte link

    blankaja je offline (nepripojený) blankaja

    blankaja
    Jedná sa o dlhodobú činnosť-vypracovanie dokumentácie, školenie a pod. Aj v takom prípade Zmluvu o dielo? Alebo Zmluva o zabezpečení služieb, mandátna zmluva,...

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    blankaja Pozri príspevok
    Jedná sa o dlhodobú činnosť-vypracovanie dokumentácie, školenie a pod. Aj v takom prípade Zmluvu o dielo? Alebo Zmluva o zabezpečení služieb, mandátna zmluva,...
    Ja by som bola za mandátnu zmluvu.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    blankaja Pozri príspevok
    Jedná sa o dlhodobú činnosť-vypracovanie dokumentácie, školenie a pod. Aj v takom prípade Zmluvu o dielo? Alebo Zmluva o zabezpečení služieb, mandátna zmluva,...
    len taká maličkosť, domnievam sa, že máš osvedčenia na výkon tejto činnosti.
    Monika Kováčová
    JankaO Pozri príspevok
    Ja by som bola za mandátnu zmluvu.
    No ja určite za Zmluvu o dielo, pretože:

    § 566

    (1) Mandátnou zmluvou sa mandatár zaväzuje, že pre mandanta na jeho účet zariadi za odplatu určitú obchodnú záležitosť uskutočnením právnych úkonov v mene mandanta alebo uskutočnením inej činnosti a mandant sa zaväzuje zaplatiť mu za to odplatu.

    (2) Ak je zariadenie záležitosti predmetom podnikateľskej činnosti mandatára, predpokladá sa, že odplata bola dohodnutá.


    Myslím, že BTS nie je obchodná záležitosť, ale poskytnutá služba: dielo

    Origos je offline (nepripojený) Origos

    Origos
    Ahojte! Tu nejde tak ani o osvedčenie, ale o oprávnenie (veď je SZČO) vydané NIP. :-)

    blankaja je offline (nepripojený) blankaja

    blankaja
    ABT pokiaľ nezamestnáva žiadneho yamestnanca (vykonáva činnosť osobne)nepotrebuje žiadne oprávnenie na činnosť od NIp. A vzor zmluvy nevie poskytnúť nikto?Ide mi hlavne o zodpovednosť za pokuty a pod.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    blankaja Pozri príspevok
    ABT pokiaľ nezamestnáva žiadneho yamestnanca (vykonáva činnosť osobne)nepotrebuje žiadne oprávnenie na činnosť od NIp. A vzor zmluvy nevie poskytnúť nikto?Ide mi hlavne o zodpovednosť za pokuty a pod.

    Myslím, že pre Váš konkrétny obchodný vzťah sa môže uzatvoriť aj tzv. nepomenovaná zmluva, napr. zmluvu o poradenských službách, v ktorej bude presne definovaný predmet zmluvy a všetky práva a povinnosti zmluvných strán, to zn. to, čo sa považuje za potrebné, aby bolo dohodnuté (vrátane ceny). Tu je vzor zmluvy, ktoré už na porade prilepili, treba si to prehodiť na svoje podmienky

    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=62
    alebo:
    http://www.porada.sk/92818-post3.html
    a trochu pohľadať....

    arcus je offline (nepripojený) arcus

    arcus
    Spoločnosť Verlag Dashofer , dashofer.sk , vo svojej "príručke pre BT" ako vzor má uvedenú zmluvu o dielo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.