Zavrieť

Porady

rovnaké pracovné zmluvy s rôznym dátumom podpisu

zdravím, dnes som sa stretol s nasledovným problémom:

zamestnávateľ podpísal so zamestnancom PZ, následne o niekoľko dní podpísal zamestnávateľ so zamestnancom opätovne absolútne totožnú PZ len s iným dátumom podpisu, je táto druhá PZ absolútne neplatná, ja tvrdím, že jednoznačne áno. dá sa argumentovať aj iným názorom? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    juraj25 Pozri príspevok
    zdravím, dnes som sa stretol s nasledovným problémom:

    zamestnávateľ podpísal so zamestnancom PZ, následne o niekoľko dní podpísal zamestnávateľ so zamestnancom opätovne absolútne totožnú PZ len s iným dátumom podpisu, je táto druhá PZ absolútne neplatná, ja tvrdím, že jednoznačne áno. dá sa argumentovať aj iným názorom? Ďakujem.
    Zamestnávateľ môže dohodnúť niekoľko pracovných pomerov s tým istým zamestnancom len na činnosti spočívajúce v prácach iného druhu; práva a povinnosti z týchto pracovných pomerov sa posudzujú samostatne.
    Ak by mala byť druhá zmluva platná - ako ďalší pracovný pomer, nemôže byť totožná. T.j. takáto zmluva je podľa môjho názoru neplatná.

    rovnaké pracovné zmluvy s rôznym dátumom podpisu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.