Zavrieť

Porady

Zrážky zo mzdy

Ahojte Poraďáci, chcem sa spýtať ohľadom zrážky zo mzdy.
Prišla mi žiadosť z Home Creditu o vyplácanie zrážok zo mzdy nášho zamestnanca.Je tam pevne stanovená suma 1.200,-Sk mesačne.Chcem sa spýtať, či to môžem zraziť celú sumu alebo sa to prepočítava ako pri exekučnom príkaze.Zamestnanec je ženatý a má 1 dieťa.
Vopred Vám ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dicinka je offline (nepripojený) dicinka

    dicinka
    Fairy Pozri príspevok
    Zrážaš celú sumu. Ale daj pozor, aby bolo zachované životné minimum.
    Čiže na povinného to je 3.078,-Sk a na vyživované osoby koľko?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Na každú ďalšiu vyživovanú osobu/ manželka a každé dieťa/ je 1.283,- Sk.

    Základná suma, ktorá sa nesmie zraziť povinnému z jeho mesačnej mzdy, je 60 % zo životného minima na plnoletú fyzickú osobu platného v mesiaci, za ktorý sa vykonávajú zrážky. Od 1.7.2007 je to suma 5130 x 60 % = 3.078.
    Na každú osobu, ktorej povinný poskytuje výživné, sa započítava 25 % zo životného minima na plnoletú fyzickú osobu. Od 1.7.2007 je to suma 5.130 x 25% =1283 Sk.
    Naposledy upravil katka50 : 12.02.08 at 06:31

    dicinka je offline (nepripojený) dicinka

    dicinka
    Zamestnanec mal čistú mzdu 7.472,-Sk / vrátane daň.bonusu a náhrady príjmu za PN/, keď odpočítam základné sumy spolu 5.644,-Sk, ostane mi 1.828,-Sk, čiže môžem mu zraziť celú sumu splátky 1.200,-Sk alebo len 1/3 ?

    dicinka je offline (nepripojený) dicinka

    dicinka
    dicinka Pozri príspevok
    Zamestnanec mal čistú mzdu 7.472,-Sk / vrátane daň.bonusu a náhrady príjmu za PN/, keď odpočítam základné sumy spolu 5.644,-Sk, ostane mi 1.828,-Sk, čiže môžem mu zraziť celú sumu splátky 1.200,-Sk alebo len 1/3 ?
    Pomôže mi niekto?

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    dicinka Pozri príspevok
    Zamestnanec mal čistú mzdu 7.472,-Sk / vrátane daň.bonusu a náhrady príjmu za PN/, keď odpočítam základné sumy spolu 5.644,-Sk, ostane mi 1.828,-Sk, čiže môžem mu zraziť celú sumu splátky 1.200,-Sk alebo len 1/3 ?
    Ak chce Home Credit 1.200,-- Sk, tak mu zrazíš 1.200,-- Sk a ostatok vyplatíš zamestnancovi.

    dicinka je offline (nepripojený) dicinka

    dicinka
    jamis Pozri príspevok
    Ak chce Home Credit 1.200,-- Sk, tak mu zrazíš 1.200,-- Sk a ostatok vyplatíš zamestnancovi.
    Ďakujem veľmi pekne za radu!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.