Zavrieť

Porady

OČR

Dobrý deň,

pracujem v čisto mužskom kolektíve a teraz mi jeden poslal žiadosť o ošetrovné. Čo s tým? Stačí mi to iba odfotiť, založiť a žiadosť poslať na sociálnu poisťovňu? Pracujem v mzdovom programe OLYMP, aký kód treba zadať - N04?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eliška je offline (nepripojený) Eliška

    Eliška
    Nataša
    Dobrý deň,

    pracujem v čisto mužskom kolektíve a teraz mi jeden poslal žiadosť o ošetrovné. Čo s tým? Stačí mi to iba odfotiť, založiť a žiadosť poslať na sociálnu poisťovňu? Pracujem v mzdovom programe OLYMP, aký kód treba zadať - N04?
    Ďakujem.
    Na žiadosť o ošetrovné je potrebné potvrdiť deň nástupu do zamestnania po skončení OČR /chýba tam na to kolónka/, priložiť tlačivo "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku" /to sú príjmy spravidla predchádzajúceho roka/ a zaslať na soc.poisťovňu. Program OLYMP nepoznám.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Nataša
    Dobrý deň,

    pracujem v čisto mužskom kolektíve a teraz mi jeden poslal žiadosť o ošetrovné. Čo s tým? Stačí mi to iba odfotiť, založiť a žiadosť poslať na sociálnu poisťovňu? Pracujem v mzdovom programe OLYMP, aký kód treba zadať - N04?
    Ďakujem.
    Ešte by som ho upozornila, že podľa zákona o zdravotnom poistení má povinnosť sám oznámiť svojej zdravotnej poisťovni začiatok a koniec OČR (vraj je za to pokuta až do výšky 10 000,-) Písali o tom v pondelkovom Sme, ja som ten článok prefotila a dala všetkým zamestnancom.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    V zmysle § 23 má poistenec (zamestnanec) povinnosť ohlásiť ZP zmenu platiteľa poistného v prípade, keď zamestnanec v nejakom mesiaci má v zamestnaní vymeriavací základ = 0, napríklad preto, lebo bol celý mesiac PN (OČR)<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>- vtedy sa stáva platiteľom poistného za tohto zamestnanca štát. A túto "zmenu platiteľa" musí zamestnanec ohlásiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.