Zavrieť

Porady

Upomienka - aký dátum?

Prosím o radu,

kedy zaúčtovať upomienku? S akým dátumom? Dátum, keď ju dostanem alebo keď ju Orange vystavil?

Predpisom cez ID - 544/325?

Vopred ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    no ja účtujem v softe vždy...dátum vystavenia, dátum prijatia, dátum splatnosti a dátum daň povinnosti. A niekedy sú každý iný. V tvojom prípade by som sa pridal k možnosti dátumu, kedy mi došiel , lebo až v tej dobe si mala doklad a vedela, že máš upomienku.
    Inak pri pokutách treba rozlišovať či sú zmluvné alebo nie. Správne asi máš 544 ale oproti by som dal 379

    xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

    xmatisova
    A naúčtujem tú upomienku do r. 2007, myslím predpis aj keď bola platba až v r. 2008?

    Je ten predpis dobre?

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    ak bola upomienka vystavená napríklad 10.1.2008 a patrí do roku 2007 tak by som ju do roku 2007 bezpodmienečne účtoval.
    Ale je tu možnosť:
    prijatá upomienka napr.2.2.2008
    v r.2008 účtuješ 383/379
    a v roku 2007 cez ID 544/383

    xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

    xmatisova
    Vystavená je 15.10.2007, len kolegyňa mi ju zabudla dať, dátum prijatia je ale 18.10.2007, no zaplatím ju až v roku 2008.

    Čiže chápem to dobre, že predpis dám do r. 2007 a platbu spárujem s predpisom pri úhrade v r. 2008?

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    No podľa mňa v prípade zmluvných pokút stále platí zásada časovej a vecnej súvislosti, hoci pre účely zákona o daniach z príjmov platí princíp ich zaplatenia. čiže v roku 2007 to dáš na 544/383 s tým, že to bude pripočítateľná položka a v roku 2008 to bude odpočítateľná položka

    Upomienka - aký dátum?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.