Zavrieť

Porady

Občianske združenie

som kto som
Dobrý deň, veľmi sa tu ešte neviem orientovať, len teraz som sa prihlásila a ak niečo popletiem tak sorry nechcela som.
Hľadám niekoho, kto by mi poradil ohľadne založenia občianskeho združenia, niečo som už na porade naštudovala, ale neviem napríklad z akých zdrojov je možné hradiť mzdu zamestnanca občianskeho združenia. Ďakujem damati
Usporiadat
Galina54 Galina54

Galina54 je offline (nepripojený) Galina54

napriklad z príjmov občianskeho združenia z členských príspevkov ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
josefk josefk

josefk je offline (nepripojený) josefk

Clenovia predstavenstva /statutární zástupcovia/ sú automaticky zamestnancami o.z.? Alebo treba ich prihlásit do soc. poistovne? Možno im vyplatit mzdu, za vykonanú prácu?
0 0
josefk josefk

josefk je offline (nepripojený) josefk

K teme:
Hľadám niekoho, kto by mi poradil ohľadne založenia občianskeho združenia,

Treba vytvorit prípravný výbor. /ked treba poslem tačivo/ U notára overit podpisy. Vypracovat Stanovy združenia. Stanovy a dokument s podpisaný členmi prípravného výboru , odoslat na MV na registraciu. Priloziť kolok /1000 SK/ a sprievodný list /
Po schválení: potom
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Clenovia predstavenstva /statutární zástupcovia/ sú automaticky zamestnancami o.z.? Alebo treba ich prihlásit do soc. poistovne? Možno im vyplatit mzdu, za vykonanú prácu?
štatutár nie je automaticky ZC
Zamestnancom O Z môže byť aj iný ako člen združenia, mzda je vyplácaná z prostriedkov O Z / prijmy - príspevky, dotácie, 2%, verejná zbierka ap. prípadne podnikateľská činnosť /
avšak účel zamestnania musí korešpondovať so stanovami O Z
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahojte.
Mám občianske združenie ktoré vystavuje refaktury na NO-cku. Neviem,ako to mám účtovať, na aké účty?Viete mi niekto poradiť na aké účty sa to správne účtuje? Vystavenie FA /je to refaktura/, na aký účet zaúčtujem inkaso pohľadávky?
Ďakujem
Naposledy upravil dipe : 22.02.08 at 13:00
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

posúvam
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
josefk Pozri príspevok
K teme:
Hľadám niekoho, kto by mi poradil ohľadne založenia občianskeho združenia,

Treba vytvorit prípravný výbor. /ked treba poslem tačivo/ U notára overit podpisy. Vypracovat Stanovy združenia. Stanovy a dokument s podpisaný členmi prípravného výboru , odoslat na MV na registraciu. Priloziť kolok /1000 SK/ a sprievodný list /
Po schválení: potom
Tie podpisy členov prípravného výboru pri zakladaní oz majú byť overené od notára na Návrhu na založenie občianskeho združenia? Netreba priložiť 2000korunový kolok?
Ďakujem
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

...účtuje niekto OZ v MRP PU?
Naposledy upravil dipe : 24.02.08 at 15:45
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
K registrácii občianskeho združenia kliknitehttp://www.civil.gov.sk/p12/p12-04.shtm
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Potrebovala by som poradit, obcianske zdruzenie bolo zalozene v septembri 2007, v roku 2007 nevykonalo ziadnu cinnost az v roku 2008, treba za rok 2007 aj pre obcianske zdruzenie nieco podavat ako je danove pri FO a PO? Kde najdem viac info ako postupovat v uctovnictve a ako ho viest pri zdruzení? Kde ake doklady treba zasielat?
Dakujem
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
netreba podávať DP , prípadne DP PO nulové

občianske združenie učtuje spravidla v sústave jednoduchého učtovníctva - čo všetko obsahuje JÚ si môžeš naštudovať tu na porade v zákone o účtovníctve

/ ak obrat nepresiahne čiastku 3.000.000Sk - potom má povinnosť prejsť do sústavy podvojného učtovníctva

občianske združenie môže vykonávať aj podnikateľskú činnosť - v takom prípade je potrebný živnostenský list

občianske združenie môže byť aj zamestnávateľom, z toho mu vyplývajú povinnosti ako ostatným ZĽ - om,
1 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Ano účtujeme OZ v MRP PU vizuálny systém multiverzia.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

skvrnka Pozri príspevok
Ano účtujeme OZ v MRP PU vizuálny systém multiverzia.
Ahoj, môžete mi poradiť, pri účtovaní neziskovej organizácie?
Účtujem v MRP-čku PU a neviem, ako si to rozdeliť na nedaňové a daňové.
Ďakujem za pomoc a radu
0 0
emilio15000 emilio15000

emilio15000 je offline (nepripojený) emilio15000

Ahoj i ja som tu dnes prvy krat a mam problem
0 0
Kavi Kavi

Kavi je offline (nepripojený) Kavi

K teme OZ sa chcem spytat, ze ak zakladajuce sa OZ (ideme registrovat stanovy na MV) ocakava prijmy z clens. prispevkov, z 2 % z dani, sponzorske dary (financne, hmotne), prijmy na zaklade darovacej zmluvy (financne, hmotne) ... musime toto OZ zaregistrovat aj na DU?
Dakujem pekne za odpoved.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
áno - oz sa registruje na DÚ / má štatút PO
0 0
Kavi Kavi

Kavi je offline (nepripojený) Kavi

Dobry vecer. DAkujem za odpoved ale predsa len mi to neda:

Ak by OZ malo len prijmy oslobodene od dane z prijmov, aj tak sa musi registrovat na DU?
Clenske prispevky - oslobodene
prijmy z 2% - oslobodene
prijmy ziskane darovanim a dedenim - oslobodene
sponzorske dary - ???

Vopred dakujem aj za tuto odpoved.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
výborné info od olinky
/dovolila som si prekopírovať/

ola
18-12-06, 11:37 AM
Registračnú a oznamovaciu povinnosť upravuje § 31 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov. Podľa § 31 citovaného zákona má túto povinnosť právnická osoba do 30 dní, ak vykonáva podnikateľskú činnosť, resp. ak začne vykonávať činnosť alebo poberať príjmy podliehajúce dani.
Predmetom dane daňovníkov nezaložených na podnikanie sú:
- príjmy z činností, ktorými dosahujú zisk alebo ktorými sa dá zisk dosiahnuť,
- príjmy z predaja majetku,
- príjmy z nájomného,
- príjmy z reklám,
- príjmy z členských príspevkov,
- príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou pri zdroji (§ 43).

Tieto príjmy, ktoré sú síce predmetom dane, treba ďalej posúdiť, či nie sú oslobodené od dane, pretože podľa § 13 ods. 1 písm. a/ ZDP sú u osôb nezaložených na podnikanie od dane oslobodené príjmy:
- plynúce z činnosti, na ktorej účel títo daňovníci vznikli alebo ktorá je ich základnou činnosťou vymedzenou osobitným predpisom okrem príjmov z činností, ktoré sú podnikaním, a príjmov, z ktorých sa daň vyberá zrážkou u zdroja.
Ak je dar poskytnutý výhradne na činnosti, za účelom ktorých bolo OZ zriadené a sú zakotvené v stanovách, tento je oslobodený od dane.
Od 1.1.2007 sa ruší oslobodenie od dane pre neziskové organizácie, ktoré bolo stanovené hranicou 300 000 Sk
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

dipe Pozri príspevok
Ahoj, môžete mi poradiť, pri účtovaní neziskovej organizácie?
Účtujem v MRP-čku PU a neviem, ako si to rozdeliť na nedaňové a daňové.
Ďakujem za pomoc a radu
Mne sa da v uctovnom rozvrhu nastavit pri nastavovani vlastnosti uctu ci je ucet danovy alebo nedanovy tak skus takymto sposobom alebo potom analytikou.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Kavi Pozri príspevok
Dobry vecer. DAkujem za odpoved ale predsa len mi to neda:

Ak by OZ malo len prijmy oslobodene od dane z prijmov, aj tak sa musi registrovat na DU?
Clenske prispevky - oslobodene
prijmy z 2% - oslobodene
prijmy ziskane darovanim a dedenim - oslobodene
sponzorske dary - ???

Vopred dakujem aj za tuto odpoved.
Nemusi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať