Zavrieť

Porady

Storno záväzku

Ahojte poraďáci.Neviem si rady s týmto problémom. V roku 2006 boly vystavená dodavateľská faktúra na nájom priestoru za celý rok 2007. SZCO zrušila ale prevádzku . Následne jej zostal nevysporiadaný záväzok ohľadom nájmu.Ten sa odzrkadluje vo výkaze o majetku a záväzkoch. Čo s tým, aby sa to vyčistilo, keď to nebude nikdy uhrdené?Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maska2 Pozri príspevok
    Môžete mi prosím Vás niekto poraďiť?
    Treba dobropis vystaviť z dôvodu zrušenia prevádzky, a vlastne nevyužitia prenájmu.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak bola vystavená FA na celý rok a podmienky sa zmenili (zrušenie nájmu) tak by mal byť na zostávajúcu časť vystavený dobropis.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Súhlasím z horeuvedenými príspevkami , avšak doplním , treba zhodnotiť zmluvu o nájme - trvanie nájmu a ukončenie nájmu , či zo zmluvy niečo nevyplýva ako napr. výpovedná lehota , počas ktorej nájom musí uhradiť .
    Ak ukončenie nájmu podľa písomnej dohody je v poriadku , tak listom požiadajte o vystavenie dobropisu za uvedené obdobie .Stornovať záväzok jednostranne nemôžete , tam musí byť dohoda oboch strán .

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    A čo s tým, ak mi druhá strana už nebude chcieť ten dobropis vystaviť z dôvodu uzavretia svojho účtovníctva za rok 2007?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    maska2 Pozri príspevok
    A čo s tým, ak mi druhá strana už nebude chcieť ten dobropis vystaviť z dôvodu uzavretia svojho účtovníctva za rok 2007?
    Ja v tom nevidím problém , pokiaľ bol riadne nájom ukončený a zmluvné strany sa v dobrom rozišli . Predsa aj druhá strana , ak má vyšlú FA , tak to účtovne musí vysporiadať.Tiež by mali problém s neuhradenou pohľadávkou , ktorú by vykazovali .
    O tom sú zmluvy resp.dohody o ukončení nájmu , kde by aj tieto veci mali byť riešené .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.