Zavrieť

Porady

odmietnutie vydania živnostenskeho listu

Ahojte,

dnes mi odmietli prevziat ziadost o vydanie zivnostenskych listov z dovodu, ze predmety cinnosti, ktore mam uvedene v spolocenskej zmluve nie su napisane zhodne s dokumentom, ktory vydalo MV SR - Zoznam odporucanych oznaceni volnych zivnosti.

Mozu mi na zaklade toho dokumentu odmietnut vydat zivnostenske listy na cinnosti, ktore nie su napisane zhodne s tymto dokumetom? Podla mna ten dokument ma len odporucaci charakter, co si o tom myslite?

Podotykam, ze predmety cinnosti su na zmluve take, ktore uz predtym zivnostensky urad akceptoval a vela spolocnosti ich ma vo vypisoch z obch. registra...

Co si o tom myslite?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    fufu Pozri príspevok
    Ahojte,

    dnes mi odmietli prevziat ziadost o vydanie zivnostenskych listov z dovodu, ze predmety cinnosti, ktore mam uvedene v spolocenskej zmluve nie su napisane zhodne s dokumentom, ktory vydalo MV SR - Zoznam odporucanych oznaceni volnych zivnosti.

    Mozu mi na zaklade toho dokumentu odmietnut vydat zivnostenske listy na cinnosti, ktore nie su napisane zhodne s tymto dokumetom? Podla mna ten dokument ma len odporucaci charakter, co si o tom myslite?

    Podotykam, ze predmety cinnosti su na zmluve take, ktore uz predtym zivnostensky urad akceptoval a vela spolocnosti ich ma vo vypisoch z obch. registra...

    Co si o tom myslite?

    Dakujem
    Myslím si, že majú pravdu. Oprav si to v Spoločenskej a máš po probléme.

    fufu je offline (nepripojený) fufu

    fufu
    toho som sa bal no nic asi spravim dodatok k spol. zmluve a zmenim tam tie predmety cinnosti :-(

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    fufu Pozri príspevok
    toho som sa bal no nic asi spravim dodatok k spol. zmluve a zmenim tam tie predmety cinnosti :-(
    Nedá sa to opraviť bez dodatku? Zdá sa mi, že si iba pridávaš prácu.... Máš tú spoločenskú zviazanú notárom? Príp. SS.

    odmietnutie vydania živnostenskeho listu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.