Zavrieť

Porady

dvojsmenná prevádzka

Ahojte, poradí mi prosím Vás niekto?
Vo firme máme 6 pracovníkov, ktorí sa majú striedať v dvojsmennej prevádzke v tvaní 12 hodín - je to vôbec dvojsmenná prevádzka, alebo ide o nepretržitú prevádzku?
Môžu sa striedať obdeň? Aj v SO, NE ? A aké majú mať príplatky?
Neviem ako tým 6 pracovníkom mám najlepšie rozvrhnúť pracovný čas, ak niekto vie pomôcť, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dadamat je offline (nepripojený) dadamat

    dadamat
    podľa môjho názoru sa dvanásť hodinová prevádzka určite nedá nazvať nepretržitou...každopádne, nech už si urobíte smennosť akokoľvek, majte na mysli, že každý týždeň by mal mať zamestnanec aspoň 2 dni nepretržitého voľna...tiež som v prevádzke, kde máme otvorené 12 hodín denne 7 dní v týždni a sme len 4 - vyriešili sme to 3 x v týždni poldenka a 2 x v týždni celodenka, to je spolu 5 pracovných dní v týždni a striedame sa na dve smeny, ale v mnohých prevádzkach je najčastejšie zaužívané striedanie 2 dni v práci, 2 dni voľno, 3 dni v práci, no a druhý týždeň naopak; teda dlhý a krátky týždeň, keď súčet hodín z dvoch týždňov vydelíme dvomi, vyjde nám správny priemer hodín na týždeň....zadelenie smien vlastne závisí aj od úväzkov jednotlivých zamestnancov, či majú úväzok 30 hod/týž., alebo 37,5 hod/týž, či iný

    dvojsmenná prevádzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.