Zavrieť

Porady

Výpoveď daná zamestnávateľom

Dobrý deň,
zamestnávateľ chce dať výpoveď zamestnancom z dôvodu rušenia prac. miesta, potrebovala by som vzor takej výpovede pre zamestnávateľa, ak máte prosím pošlite mi. Pomôžete mi veľmi.
Ďakujem.
Usporiadat
vinea vinea

vinea je offline (nepripojený) vinea

dobrý den,
ja by som Vas chcela poprosit o názor a to v nasledovne.
Jednemu známemu dali výpoved dohodou, ale problem je v tom, že 20.3. mu dali výpoveď. na PN bol od 23.3. až dodnes. polali mu výpoved dohodou § 60, ktoru dorucili postou az 28.4.2008. Správne postupoval zamestnávatel ?
Dakujem za odpoved
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vinea Pozri príspevok
dobrý den,
ja by som Vas chcela poprosit o názor a to v nasledovne.
Jednemu známemu dali výpoved dohodou, ale problem je v tom, že 20.3. mu dali výpoveď. na PN bol od 23.3. až dodnes. polali mu výpoved dohodou § 60, ktoru dorucili postou az 28.4.2008. Správne postupoval zamestnávatel ?
Dakujem za odpoved
Prvý chybný krok- výpoveď dohodou ZP nepozná. Do úvahy prichádza skončenie PP dohodou, alebo výpoveďou zo strany zamestnávateľa.
1 0
vinea vinea

vinea je offline (nepripojený) vinea

posielam formulaciu dohody:
ZL a ZC sa týmto dohodli na skončení PP, ktorý vznikol na zákade PZ dňa .....
PP končí dohodnutým dňom 20.3.08..

Lenže oni sa nedohodli. On nic nepodpísal.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vinea Pozri príspevok
posielam formulaciu dohody:
ZL a ZC sa týmto dohodli na skončení PP, ktorý vznikol na zákade PZ dňa .....
PP končí dohodnutým dňom 20.3.08..

Lenže oni sa nedohodli. On nic nepodpísal.
Takáto dohoda (resp. nedohoda) je neplatná.
Naposledy upravil Tweety : 13.05.08 at 06:51 Dôvod: gram
0 0
vinea vinea

vinea je offline (nepripojený) vinea

Dakujem..
A aký je dalsi postup, co ma robit ? vedeli by ste mi v tom poradit ....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vinea Pozri príspevok
Dakujem..
A aký je dalsi postup, co ma robit ? vedeli by ste mi v tom poradit ....
Ne veď predsa ísť do práce a pracovať, lebo pracovný pomer stále trvá.

Uvidí, čo na to zamestnávateľ a potom podľa toho zase ďalej.

Treba zamestnávateľovi povedať, že s dohodou nesúhlasí a preto je dohoda neplatná - teda nedošlo k ukončeniu PP.
0 0
vinea vinea

vinea je offline (nepripojený) vinea

No a teraz mu povedali u ZL,
že ma ukoncit PP k 13.05.2008 a ze vrati socialke celu PN- ku a ze mu zaplatia celu PN- ku... ale vsak ak dobre viem, tak ZL plati 10-dni NP a ostatne socialka... teraz sa snim dohaduju... Len nechapem co stym chceli povedat...
ale podla toho, co hovori, tak jeho odhlasili zo soc. dňom20.03.2008..
ale dakujem za informacie
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

ak ho neplatne odhlásili 20.3.08, tak je to ich chyba. Samozrejme zamestnávatel platí prvých 10dní, takže to by pravdepodobne dostal od zamestnávatela a vrátil SP.
No ako sa robia takéto opravy v reále, netuším. No mal by to dať do poriadku zamestnávatel. On urobil chybu.

A dohodu o ukončení nech podpíše iba v prípade, že mu to vyhovuje. V opačnom prípade nech mu dajú riadnu výpoved podla § 63 ... s dvoj alebo trojmesačnou výpovednou dobou.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Snažia sa o zlegalizovanie nesprávneho postupu. Keď ho odhlásili v marci a jemu to dali na vedomie v apríli tak nech si taká firma hovorí čo chce ale nech manžel trvá na pokračovaní PZ. PN určite nebude musieť SP vrátiť aj keby mu vyplácali po skončení PP. Nech sa ničoho nebojí a počká čo bude ďalej. Informuj poraďákov, hádam mu budeme vedieť poradiť ako ma jednať so zamestnávateľom ktorý si myslí že ON JE ZÁKON...
0 0
nuta nuta

nuta je offline (nepripojený) nuta

Dobrý deň,
poprosila by som vás o radu.
Zamestnávateľ mi doručil rozhodnutie o zrušení pracovného miesta riaditeľa a následnú výpoveď z organizačných dôvodov.
Firma s.r.o. má 2 konateľov ktorí majú zmluvy podľa Obchodného zákonníka a ani jeden nemá pracovnú zmluvu. Tú mám ako riaditeľ iba ja.
Riadim pritom 12 podriadených ako priamy nadriadený.
Môže mi dať výpoveď pre nadbytočnosť?
Kto bude riadiť firmu?
Ďakujem za všetky odpovede.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nuta Pozri príspevok
Dobrý deň,
poprosila by som vás o radu.
Zamestnávateľ mi doručil rozhodnutie o zrušení pracovného miesta riaditeľa a následnú výpoveď z organizačných dôvodov.
Firma s.r.o. má 2 konateľov ktorí majú zmluvy podľa Obchodného zákonníka a ani jeden nemá pracovnú zmluvu. Tú mám ako riaditeľ iba ja.
Riadim pritom 12 podriadených ako priamy nadriadený.
Môže mi dať výpoveď pre nadbytočnosť? Áno, môže.
Kto bude riadiť firmu? Túto otázku musí vyriešiť zamestnáv.
Ďakujem za všetky odpovede.
Odpovede v texte.
0 0
nuta nuta

nuta je offline (nepripojený) nuta

Tweety Pozri príspevok
Odpovede v texte.
Ak to napadnem žalobou o neplatnosť výpovede na súde, musí zamestnávateľ nejako dokázať že som bola skutočne nadbytočná?
Ide totiž o to že sa ma skôr chce nejako rýchlo zbaviť a nevie ako tak si vymyslel nadbytočnosť (konateľ)....
Ďakujem za pomoc
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

nuta Pozri príspevok
Ak to napadnem žalobou o neplatnosť výpovede na súde, musí zamestnávateľ nejako dokázať že som bola skutočne nadbytočná?
Ide totiž o to že sa ma skôr chce nejako rýchlo zbaviť a nevie ako tak si vymyslel nadbytočnosť (konateľ)....
Ďakujem za pomoc
Asi si súdom veľmi nepomôžeš v dobe hospodárskej krízy. Ak na tvoje miesto do 3. mesiacov nikoho nepríjme, tak je táto výpoveď v poriadku a v zmysle Zákonníka práce.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

nuta Pozri príspevok
Ak to napadnem žalobou o neplatnosť výpovede na súde, musí zamestnávateľ nejako dokázať že som bola skutočne nadbytočná?
Ide totiž o to že sa ma skôr chce nejako rýchlo zbaviť a nevie ako tak si vymyslel nadbytočnosť (konateľ)....
Ďakujem za pomoc
Ak podávaš žalobu ty, tak dôkazné bremeno je na tebe. Teda ty musíš preukázať, že si nebola nadbytočná a predložiť dôkazy, že zamestnávateľ postupoval nesprávne. Samozrejme môže aj on predložiť dôkazy, že si bola nadbytočná (napr. rozhodnutie vedenia spoločnosti o organizačných zmenách - a takýto dokument sa dá vyrobiť aj antidatovaný..)

Je to ako keby si niekoho obvinila, že ti ukradol auto. Ty musíš dokázať, že ho ukradol, nie on, že ho neukradol.
0 0
nuta nuta

nuta je offline (nepripojený) nuta

mzdarka renca Pozri príspevok
Asi si súdom veľmi nepomôžeš v dobe hospodárskej krízy. Ak na tvoje miesto do 3. mesiacov nikoho nepríjme, tak je táto výpoveď v poriadku a v zmysle Zákonníka práce.
No práve...špekuluje že urobí pracovnú zmluvu druhému konateľovi a nazve tú pozíciu inak....
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

nuta Pozri príspevok
No práve...špekuluje že urobí pracovnú zmluvu druhému konateľovi a nazve tú pozíciu inak....
Bohužial je to bežná prax a z právneho hľadiska nenapadnuteľná.
0 0
nuta nuta

nuta je offline (nepripojený) nuta

mzdarka renca Pozri príspevok
Bohužial je to bežná prax a z právneho hľadiska nenapadnuteľná.
Dá sa vôbec niečo proti takejto "praxi" robiť?
Veď to je nehorázne!
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Dobrý deň. Prosila by som o radu. Zamestnankyňa má v PZ druh práce: pomocná kuchárka. V poslednej dobe však robí čašníčku. Zamestnávateľ jej chce dať výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b). Na miesto čašníka však už hľadá nového pracovníka. Je možné zamestnankyni dať výpoveď pre nadbytočnosť? Myslím si, že asi áno, keďže má v pracovnej zmluve iný druh práce akú v skutočnosti vykonáva. Ak je to možné, potom jej plynie dvojmesačná VD s nárokom na dvojmesačné odstupné. Zamestnankyňa má nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, potom odstupné vypočítam: 21,74 x 11,5? x hod. dovolenkový priemer x 2? Správne?
Nie je to nejak napadnuteľné, ak zamestnankyni neponúkneme žiadnu náhradnú prácu?

Ešte by som sa chcela spýtať, do ktorého dňa v mesiaci vypláca SP nemocenské dávky za predchádzajúci mesiac. Ďakujem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

rodina1 Pozri príspevok
Dobrý deň. Prosila by som o radu. Zamestnankyňa má v PZ druh práce: pomocná kuchárka. V poslednej dobe však robí čašníčku. Zamestnávateľ jej chce dať výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b). Na miesto čašníka však už hľadá nového pracovníka. Je možné zamestnankyni dať výpoveď pre nadbytočnosť? áno Myslím si, že asi áno, keďže má v pracovnej zmluve iný druh práce akú v skutočnosti vykonáva. Ak je to možné, potom jej plynie dvojmesačná VD s nárokom na dvojmesačné odstupné. Zamestnankyňa má nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, potom odstupné vypočítam: 21,74 x 11,5? x hod. dovolenkový priemer x 2? Správne? 21,74 x 8 x 2 mesiace. tých 21,74 je priemerná počet prac. dní v mesiaci
Nie je to nejak napadnuteľné, ak zamestnankyni neponúkneme žiadnu náhradnú prácu? nie, nie je

Ešte by som sa chcela spýtať, do ktorého dňa v mesiaci vypláca SP nemocenské dávky za predchádzajúci mesiac. Ďakujem.
odpoveď v texte
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Renča, ďakujem ti za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať