Zavrieť

Porady

Ako najvyhodnejsie vymenit SKK na CZK?

Potrebujem 110 000,- CZK co nie je mala suma (pre mna). Pri takej sume uz mala zmena kurzu poriadne cucne z penazenky

Mam zalozeny ucet vo VUB a moznost pouzit ucet v UniCredit Bank.
Je vhodnejsie peniaze previest, alebo pracovat s hotovostou?
Pri prevode:
1. Ake poplatky mi banka nauctuje?
2. Aky kurz (nakup, predaj, stred; Devizy, Valuty) pouzije? Konkretne VUB.

Pri hotovosti:
1. Mam vybrat peniaze na SVK a ist do zmenarne alebo zamenit v banke?
2. Pouzit sluzbu "cash advance" a vybrat peniaze v ceskej banke? Samozrejme uz v CZK.

Co je pre mna, na jednorazove pouzitie najvyhodnejsie?
Dakujem...

PS: ak som tak pardon, som tu novy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    šromo je offline (nepripojený) šromo

    šromo
    Ja osobne by som volila výber z banky v Sk a na Kč zmenila v zmenárni. V mnohých pri vyššej výmene sa dá dohodnúť výhodný kurz

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Urcite by som nesiel do banky a hned za prvu prepazku ze chcem zmenit peniaze. V byvalej firme sme pouzivali zmenarnu firmy AKCENTA (www.akcenta.sk). Po case boli milsi aj obchodnici v nasej banke a cez call asisetenta nam ponukli o dost vyhodnejsi kurz.
    V podstate vacsina zmenarni ponukne lepsi kurz pri sume 100tis a viac. Treba len nejako vyjednavat s nimi
    A nebat sa!

    dadasv je offline (nepripojený) dadasv

    baran dadasv
    S firmou Akcenta mám aj ja dobré skúsenosti. Ak máš záujem, pošlem ti kontakt na obchodníka z Akcenty.

    mazo je offline (nepripojený) mazo

    mazo
    Dakujem
    Skusim obehat zmenarne u nas v meste a potom by som sa pripadne ozval po ten kontakt na toho agenta

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Ja občas používam konverziu na devízových účtoch mojich známych, ktorí majú devízové účty zriadené. Výhodnejší kurz, ako toto, som zatiaľ nenašiel.
    Ich to nestojí takmer nič a oni na oplátku potom využijú zase moje špeciálne služby....

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    ja mám zriadený devizový účet, kde mam libry, v tej istej banke mám aj v Sk. Dám si previesť z devízového účtu na účet v SK. Nakoľko ide o bezhotovostný styk, je kurz nákup devízy. Lepší kurz my v žiadnej zmenárni nedali.Lebo keď meníš v hotovosti - sú to valuty.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    Pripadne pri opakovanej transakcii alebo aj vyssej jednorazovej sa oplati zalozit si ucet aj v cechach a vyuzivat prevod penazi vramci jednej institucie zadarmo

    Neviem ako to je teraz ale napr CSOB cz a sk mali cerpanie prostiredkov v oboch krajinach za cisty kurz cize nieje nic lahsie a elegantnejsie

    ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

    ludo_centrum
    a ja zas odporucam kupit tovar za CZK a predat ho v SK. Len si to vyzaduje najst komoditu, potom kupca s ktorym sa dohodnes tu v SK a hybaj nato. Pripadne cez firmu.

    feap1 je offline (nepripojený) feap1

    feap1
    Prípadne nájsť človeka (ľudí), ktorý predá 110 000 CZK za SKK. A meníte kurzom stred, čo je výhodne pre oboch. (samozrejme seriózneho človeka)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.