Zavrieť

Porady

preplatiť obednú prestávku?

Dnes sa nám vyskytol problém!

Zam-ci, ktorí boli na pracovnej ceste s nárokom na 89,- korunové diéty si po príchode na pracovisko pripísali v dochádzke o pol hodinu viacej, lebo vraj sa neboli najesť
Myslíte si, že je to tak správne? Treba im preplatiť aj tú pol hodinu + diéty?

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    salka Pozri príspevok
    Dnes sa nám vyskytol problém!

    Zam-ci, ktorí boli na pracovnej ceste s nárokom na 89,- korunové diéty si po príchode na pracovisko pripísali v dochádzke o pol hodinu viacej, lebo vraj sa neboli najesť
    Myslíte si, že je to tak správne? Treba im preplatiť aj tú pol hodinu + diéty?

    Vďaka
    Obednajšia prestávka sa neprepláca. Tá sa musí odpracovať, ak ju chce mať zaplatenú.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Aj keď si zvyčajne píšu do dochádzky odpracovaných osem a pol hodín napr. od 8.00 do 16.30, tak sa im prepláca len 8 hodín.

    salka je offline (nepripojený) salka

    salka
    Gabi03 Pozri príspevok
    Aj keď si zvyčajne píšu do dochádzky odpracovaných osem a pol hodín napr. od 8.00 do 16.30, tak sa im prepláca len 8 hodín.
    presne tak to u nás funguje, ale teraz si napísali príchod o 17,00 hod. aby sa im zaplatilo 8,5 hodiny (keďže pracovali aj tých 30 min. kedy mali jesť) + chcú aj diéty, kt. vlastne neminuli, keďže nejedli.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    salka Pozri príspevok
    presne tak to u nás funguje, ale teraz si napísali príchod o 17,00 hod. aby sa im zaplatilo 8,5 hodiny (keďže pracovali aj tých 30 min. kedy mali jesť) + chcú aj diéty, kt. vlastne neminuli, keďže nejedli.
    A pre zamestnacov to bola pracovná cesta ?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    salka Pozri príspevok
    presne tak to u nás funguje, ale teraz si napísali príchod o 17,00 hod. aby sa im zaplatilo 8,5 hodiny (keďže pracovali aj tých 30 min. kedy mali jesť) + chcú aj diéty, kt. vlastne neminuli, keďže nejedli.
    1. Sú platení mesačnou mzdou alebo hodinovou?
    2. Naozaj odpracovali 8,5 hodiny?

    Ak sú platení hodinovou a odpoveď na druhú otázku je kladná, ja by som im to preplatila.
    Naposledy upravil Gabi03 : 14.02.08 at 07:01 Dôvod: ach naša drahá slovenčina :)

    salka je offline (nepripojený) salka

    salka
    Gabi03 Pozri príspevok
    1. Sú platení mesačnou mzdou alebo hodinovou?
    2. Naozaj odpracovali 8,5 hodiny?

    Ak sú platení hodinovou a odpoveď na druhú otázku je kladná, ja by som im to preplatila.
    Sú platení hodinovou mzdou a pracovali 8,5 hodiny bez prestávky, bez jedla.

    Ja som si to vysvetľovala tak, že keď na ten obed "dobrovoľne" nešli (mysleli si, že skôr budú doma) aj tak diéty dostanú a tým majú vykompenzovanú tú pol hodinu.

    Janinkaaa - áno, pre zamestnancov to bola pracovná cesta.

    preplatiť obednú prestávku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.