Zavrieť

Porady

Jednoduché účtovníctvo - začiatočník

Ahojte,
chcem začať podnikať, predaj na internete, nie veľké počty. Prosím, existuje nejaká kniha, z ktorej sa môžem naučiť aspoň základy účtovníctva tak, aby som to zvládla sama? Čo mám zaúčtovať ako čo, čo všetko si treba viesť a pod. Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    existuje stránka porada.sk a tam je o JÚ už všetko , stačí podľa kľúčového slova vyhľadať

    Helta je offline (nepripojený) Helta

    Helta

    Ďakujem, ale toto mi až tak nepomôže. Mne nie sú jasné skratky ako VPD, VOZD, neviem, čo je to "nahodiť do záväzkov" a všeličo iné, čo tu používate. Nie som účtovníčka, v živote som nevidela čo to vlastne účtovníctvo je.
    Potrebujem niečo, čo ide od základov. Existuje niečo také?

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Stačí ísť do knižnice alebo do kníhkupectva. Bude tam knižiek neúrekom. Treba si vybrať takú aby bola zrozumiteľná aj čo sa skratiek týka.

    Helta je offline (nepripojený) Helta

    Helta
    Jozef I Pozri príspevok
    Stačí ísť do knižnice alebo do kníhkupectva. Bude tam knižiek neúrekom. Treba si vybrať takú aby bola zrozumiteľná aj čo sa skratiek týka.
    Ďakujem, toto mi napadlo, chcela som skôr tip na nejakú konkrétnu knižku, ak o nej viete. Na kurz ísť nemôžem kvôli času. Ale aj tak vďaka.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Takýto kurz sa dá urobiť aj cez internet, emailom ti budú zasielať témy aj príklady k ním a otázky na vypracovanie, v ďalšej téme ich budeš mať zase vypracované pre kontrolu. Moja známa sa takto učila, platila cca 1000,- Sk a výhoda je v tom, že sa môžeš kedykoľvek aj po večeroch učiť, proste vtedy keď máš voľný čas a netreba nikam chodiť.

    Helta je offline (nepripojený) Helta

    Helta
    Timka1 Pozri príspevok
    Takýto kurz sa dá urobiť aj cez internet, emailom ti budú zasielať témy aj príklady k ním a otázky na vypracovanie, v ďalšej téme ich budeš mať zase vypracované pre kontrolu. Moja známa sa takto učila, platila cca 1000,- Sk a výhoda je v tom, že sa môžeš kedykoľvek aj po večeroch učiť, proste vtedy keď máš voľný čas a netreba nikam chodiť.
    Aha, to je výborný nápad! Nemáš prosím linku na taký kurz? To by stálo za to. Ďakujem!

    Ludena je offline (nepripojený) Ludena

    Ludena
    Helta, mám podobný problém ako ty. Pred 20-timi rokmi som ukončila Ekonomickú školu a odvtedy som účtovníctvo ani nevidela. Teraz som na materskej dovolenke a chcela by som to všetko začať lúskať pekne od začiatku. Nevyhovuje mi navštevovať kurz, pretože manžel pracuje na smeny a nemá mi kto opatrovať dve malé deti. Najviac by mi vyhovovalo štúdium cez internet. Napíš mi prosím, ako si to poriešila ty a akou formou študuješ základy účtovníctva.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Takéto kurzy cez internet poskytuje Verlag Dashoffer. Skúste sa pozrieť na ich stránku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ludena Pozri príspevok
    Helta, mám podobný problém ako ty. Pred 20-timi rokmi som ukončila Ekonomickú školu a odvtedy som účtovníctvo ani nevidela. Teraz som na materskej dovolenke a chcela by som to všetko začať lúskať pekne od začiatku. Nevyhovuje mi navštevovať kurz, pretože manžel pracuje na smeny a nemá mi kto opatrovať dve malé deti. Najviac by mi vyhovovalo štúdium cez internet. Napíš mi prosím, ako si to poriešila ty a akou formou študuješ základy účtovníctva.
    Skús pozrieť tu :http://www.google.sk/aclk?sa=L&ai=B9...ww.humboldt.sk
    v sekcii ekonomické kurzy nájdeš aj kurz účtovníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.