Zavrieť

Porady

účet 547 opravná položka

Dobrý deň chcem sa opýtať keď mám vytvorenú opravnú položku k 31.12.2006 v sume 10000,- Sk na pohľadávku a odberateľ ju zaplatil v roku 2007 tak ako zruším opravnú položku účet 391. Cez MD 391 a DAL 547? A nevadí že účet 547 bude mínusom? Vysvetli mi to niekto prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Zuzana30 Pozri príspevok
    Dobrý deň chcem sa opýtať keď mám vytvorenú opravnú položku k 31.12.2006 v sume 10000,- Sk na pohľadávku a odberateľ ju zaplatil v roku 2007 tak ako zruším opravnú položku účet 391. Cez MD 391 a DAL 547? A nevadí že účet 547 bude mínusom? Vysvetli mi to niekto prosím
    Áno, pri úhrade účtuješ 391/547.
    Ak bola tvorba OP daňovým výdavkom, po úhrade pohľadávky bude táto suma pripočítateľnou položkou k základu dane.

    Zuzana30 je offline (nepripojený) Zuzana30

    Zuzana30
    Ďakujem to znamená že vo výkaze ziskov a strát sa mi zobrazí mínusovým znamienkom a vlastne ponižim si iba náklady? Však. Namiesto výnosu sa to dáva na 547 DAL hej tak som pochopila. A daňovom priznaní nič sa s tým nerobí lebo som si ponížila náklady.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Zuzana30 Pozri príspevok
    Ďakujem to znamená že vo výkaze ziskov a strát sa mi zobrazí mínusovým znamienkom a vlastne ponižim si iba náklady? Však. Namiesto výnosu sa to dáva na 547 DAL hej tak som pochopila. A daňovom priznaní nič sa s tým nerobí lebo som si ponížila náklady.
    Neviem aký máš soft, ale zjednodušene - v r. 2006 si si znížila základ dane o tútu sumu, v r. 2007 po úhrade pohľadávky musíš zvýšiť základ dane u túto sumu (účet 547 musí byť daňový).
    Prípadne, ak Ťa soft nepustí, môžeš účtovať aj - 547/391.

    účet 547 opravná položka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.