Zavrieť

Porady

Plynová prípojka a nový majiteľ

Nadobudli sme nehnuteľnosť,kde je zavedená samozrejme elektrina a plyn,pri prepise elektriny,nebol žiaden problém,stačilo telefonicky,v spp však problém vznikáteda aspoň z našej strany.Pani,s ktorou sme telefonicky hovorili,sa nevyjadrila dostatočne presne čo k tomu treba.A tak chcem poprosiť o radu vás poraďáci.Akú žiadosť treba pri zmene vlastníka domu a teda aj plynomeru podať na príslušnú plynárenskú spoločnosť?Koľko to zhruba trvá?Dá sa to poslať aj mailom,alebo treba len poštou?Prípadne zavolať niekoho z spp na odpis plynomeru?Obávam sa,že ak pôvodný majiteľ nahlásil zmenu vlastníka a ja neviem ako pokračovať,aby nás neprišli odpojiť.Do koľkých dní to treba urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

    slavkasig
    My sme dom kupovali v novembri 2007 do SSP sme išli osobne aj s predávajúcim on odhlásil a ja som prihlásila trvalo to asi 20 minút plyn sme doma odpísali a ja som potrebovala orazený návrh z katastra . Potom ešte asi za 2 dni prišli stav plynomeru skontrolovať a poslali predávajúcemu vyučtovanie

    Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

    Taký klasický východniar Vlado.s
    Ja som to robil pred týždňom. Nemusel pri tom byť ani pôvodný majiteľ. Došiel som na pobočku SPP, dali mi tlačivo, to som dal podpísať pôvodnému majiteľovi a samozrejme opísať stav plynomera (č. plynomera ani nemusíš - majú ho v počítači podľa adresy), vyplníš ostatné kolónky, späť na SPP a je to. Pôvodnému maj. ukončia odber faktúrkou, ktorú mu zašlú a tebe príde účet v nasledujúcom mesiaci. Ale to ti všetko vysvetlia na pobočke.

    Plynová prípojka a nový majiteľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.