Zavrieť

Porady

Dovolenkový priemer

Čo všetko sa započítava do dovolenkového priemeru? Ako je to s náhradou mzdy /D, lekár..../ odpočíta sa? A prémie štvrťročné?
Ďakujem za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Zúčtovanou mzdou na účely zistenia priemerného zárobku je súčet :
    - vyplatenej mzdy za mesiace spadajúce do rozhodujúceho obdobia,
    - príslušných alikvótnych súm tých zložiek mzdy, ktoré sa viažu na dlhšie ako jedno rozhodujúce obdobie a ktoré boli vyplatené počas rozhodujúceho obdobia,
    - alikvótnych súm zložiek mzdy vyplatených v predchádzajúcich rozhodných obdobiach, ktoré sa prenášajú z predchádzajúcich štvrťrokov do rozhodujúceho obdobia.
    Do hrubej mzdy na účely zistenia priemerného zárobku sa teda :
    - nezahŕňajú plnenia, ktoré nie sú mzdou za prácu, ako napr. vyplatené náhrady mzdy, náhrada mzdy pri dočasnej pracovnej neschopnosti, náhrada za pracovnú pohotovosť...
    K peňažnej sume sa musí pripočítať hodnota naturálnej mzdy poskytnutej zamestnancovi a vyjadrenej v peňažnej forme.

    Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

    Alena_ke
    Prosím poradiť ako urobiť výpočet priemeru na dovolenku v prípade, že zamestnanec bol PN od 04/07 do 01/08 včítane. Nastúpil 1.2.2008 - odpracoval 1 deň a celý zvyšný mesiac čerpal starú dovolenku z roku 2007. Mám počítať priemer ako pravdepodobný (mesačná hrubá mzda:počet prac.dní), alebo použiť skutočný z posledného odpracovaného štvrťroka, t.j. z I. štvrťoka 2007?
    Ďakujem

    Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

    Alena_ke
    Zabudla som sa ešte opýtať na zaokrúhľovanie hodinovej a dennej priemerky: napr. 52,734 Sk/hod., resp. 210,567 Sk/deň.
    V mojom programe si to totiž môžem nastaviť (OLYMP), ale nie som si istá ako to má byť správne podľa legislatívy.
    Ešte raz vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.