Zavrieť

Porady

cestovné náhrady v roku 2004, cestná daň

SZČO nezaplatila cestnú daň v roku 2004, takže si ani nemôže uplatňovať náhradu za používanie súkromného osobného automobilu, ktorý nevedie v majetku.


otázka znie: ak by sa teraz zaplatila cestná daň za rok 2004 so spätnou splatnosťou (počítam samozrejme že vyrubia aj penále), je možné si potom do daňových výdavkov uplatniť náhradu za používanie súkromného mot. vozidla do roku 2004, nevadí že daň by bola zaplatená až v roku 2005??

ďakujem vopred za radu
Miriam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Podla mňa zaplatenie resp. nezaplatenie cestnej dane nemá nič spoločné s uplatňovaním náhrad za použivanie súkromného osobného automobilu. Tak to bolo prezentované aj na školeniach. Ak pri kontrole účtovníctva sa zistí že nebola cestná daň zaplatená , dorubí sa a samozrejme aj penalizuje.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Podľa mňa tiež nemá cestná daň nič spoločné s náhradami pri používaní vlastného motorového vozidla. Netreba len zabudnúť, že SZČO si môže v roku 2004 uplatniť náhrady ... len od 1.11.2004

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    my sme teraz tiež podávali priznanie k cestnej dani a aj platili za rok 2004, lebo sme chceli znížiť základ dane náhradami...

    v podateľni nám priznanie zobrali a za cca pol hodinu volala nejaká tetula, že to už nemôžeme za predchádzajúci rok !?!? tak som obvolávala ďalej a zistila som, že môžeme.... takže tetule majú tiež rôzne názory. len dúfam, že ho tá dotyčná nevyhodila...

    eurocorp je offline (nepripojený) eurocorp

    eurocorp
    Ahojte! Píše sa všade, že za rok 2004 si na cestovných náhradach na auto v JU môžem uplatniť len náhradu.Ja nerozumiem akú náhradu.Od 1.11.04 mi je to jasné,ale čo 1.1.04-30.10.04.Vysvetlí mi to niekto polopate. Dík.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    eurocorp
    Ahojte! Píše sa všade, že za rok 2004 si na cestovných náhradach na auto v JU môžem uplatniť len náhradu.Ja nerozumiem akú náhradu.Od 1.11.04 mi je to jasné,ale čo 1.1.04-30.10.04.Vysvetlí mi to niekto polopate. Dík.
    Od 1.1.2004-30.10.2004 si nemôžeš uplatňovať nič, len výdavky za spotrebované PHM /spotreba podľa tech. preukazu/. Nemáš nárok na amortizáciu 6,2Sk/km ani na stravné /ľudovo povedané diety/. Hovorím o súkromnom aute, ktoré nie je v majetku firmy.
    A čo v prípade auta v majetku firmy, ktoré v 07/2004 bolo po ukončení lízingu odkúpené za 10.000,-Sk a zaradené do podnikania.
    Ako a aké výdavky sa uplatňujú v tomto prípade?!

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    JaroslavKadle
    A čo v prípade auta v majetku firmy, ktoré v 07/2004 bolo po ukončení lízingu odkúpené za 10.000,-Sk a zaradené do podnikania.
    Ako a aké výdavky sa uplatňujú v tomto prípade?!
    Ak je auto zaradené do podnikania, zaplatená cestná daň,
    uplatňujú sa na auto všetky výdavky PHM prepočítane podľa spotreby, opravy,poistné , parkovné atď.

    cestovné náhrady v roku 2004, cestná daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.