Zavrieť

Porady

Započítanie pohľadávok s výplatou provízií

Krásny deň / večer prajem,

potrebujem radu: Som SZČO, účtujem v JU (Alfa) - pri výplate provízií mi firma (ktorú zastupujem) strhla záväzky voči nej, a to tak, že suma vyplatených provízií na "vyúčtovaní" je suma ktorá mi mala byť vyplatená, avšak suma, ktorá mi bola pripísaná na účet je nižšia (ponížená o už spomínané záväzky) - k províznemu listu bol priložený list: ZAPOČÍTANIE POHĽADÁVOK S VÝPLATOU PRIVÍZIÍ (s rozpisom čísla FA, sumy a dátum splatnosti) avšak teraz neviem, ako to mám zaúčtovať, keď FA bola uhradená (zrážkou) a sumy (malo byť vyplatené/podľa provízneho listu a bolo vyplatené/podľa výpisu z BU) mi nesedia... Prosím o radu, dúfam, že som to tu popísal dobre... ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    manager22 je offline (nepripojený) manager22

    manager22
    [quote=betka;645518]Páči sa, nejde o Alfu, ale princíp rovnaký, aspoň pre pochopenie:



    DAKUJEM , no po pravde - NEPOCHOPIL...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Tak to urob najjednoduhšie, čo nie je v rozpore zo zákonom, a mnohí to robia:
    Dostal si rozdiel na účet. Takto:
    Chod do pohľadávok, daj si uhradiť celú pohľadávku (10 000,-)- zápis v PD č. 1,
    Choď do závazkov, daj si uhradiť celý závazok 2000, Sk- zápis v PD-2.
    Budeš mať 2 zápisy v PD, na výpis si poznač k tej jednej položke č.PD1,2. a rozdiel na účte Ti dá to, čo potrebuješ.

    Môže byť?

    alexis je offline (nepripojený) alexis

    alexis
    No ja uctujem tiez v JU.
    Normalne nahodim celu fakturu ako je uvedena. Cize napr. fa bola na 10 000,- do druheho riadku dám zapocítanie Dfa č. .... to dam minusom a mam sumu ako na ucte. A Dfa normalne len bez zapisu do penazneho denníka oznacim a dam len pre mna uhradu datum a cislo výpisu.
    Zatial danovaci nehovorili zeby to bolo zle.

    manager22 je offline (nepripojený) manager22

    manager22
    manager22 Pozri príspevok
    Krásny deň / večer prajem,

    potrebujem radu: Som SZČO, účtujem v JU (Alfa) - pri výplate provízií mi firma (ktorú zastupujem) strhla záväzky voči nej, a to tak, že suma vyplatených provízií na "vyúčtovaní" je suma ktorá mi mala byť vyplatená, avšak suma, ktorá mi bola pripísaná na účet je nižšia (ponížená o už spomínané záväzky) - k províznemu listu bol priložený list: ZAPOČÍTANIE POHĽADÁVOK S VÝPLATOU PRIVÍZIÍ (s rozpisom čísla FA, sumy a dátum splatnosti) avšak teraz neviem, ako to mám zaúčtovať, keď FA bola uhradená (zrážkou) a sumy (malo byť vyplatené/podľa provízneho listu a bolo vyplatené/podľa výpisu z BU) mi nesedia... Prosím o radu, dúfam, že som to tu popísal dobre... ĎAKUJEM
    Ahojte PORAĎÁCI,
    ešte sa mi tu vyskytol jeden problém, čo ak tento živnostník mal v jednom mesiaci nárok na províziu napr. vo výške 2.500,- Sk a výška pohľadávok tiež -2.500,- Sk - čiže platí to isté ako spomínané vyššie, avšak na účte nebol žiaden pohyb, preto neviem ako to zaúčtovať... A ešte k tomu tých -2.500,- Sk sa tiež týka tej preddavkovej faktúry...
    V ostatných prípadoch som postupoval tak, ako písala BETKA - ale čo v takomto prípade???
    ĎAKUJEM krásne ...

    Započítanie pohľadávok s výplatou provízií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.