Zavrieť

Porady

odpredaj platobných poukazov

Ahojte poraďáci,
prosím Vás,bude správne,keď zaúčtujem odpredaj platobných poukazov vydávateľovi platobnýcho poukazov cez ID 321/213 ??
províziu za sprostredkovanie účtujem 518, 343/321
a potom urobím zápočet.
Môže byť?
ďakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Zuzka, ja to robím takto:
    Z pokladne máš vyčlenené stravenky na ceninách, takže tie eviduješ asi na tej 213.
    Keď ich vydáš spoločnosti, zúčtuješ 315/213. Faktúrku, ktorú Ti pošlú za províziu zaúčtuješ normálne 518,343/321. Následne urobíš zápočet 321/315.
    Na účet Ti príde už len rozdiel, takže tam sa Ti vyrovná zvyšná suma 221/315. Osobne som pred viacerými rokmi začala používať účet 311 namiesto 315, ale teraz som pozerala Cenigovú a tá používa 315.
    alušik Pozri príspevok
    Zuzka, ja to robím takto:
    Z pokladne máš vyčlenené stravenky na ceninách, takže tie eviduješ asi na tej 213.
    Keď ich vydáš spoločnosti, zúčtuješ 315/213. Faktúrku, ktorú Ti pošlú za províziu zaúčtuješ normálne 518,343/321. Následne urobíš zápočet 321/315.
    Na účet Ti príde už len rozdiel, takže tam sa Ti vyrovná zvyšná suma 221/315. Osobne som pred viacerými rokmi začala používať účet 311 namiesto 315, ale teraz som pozerala Cenigovú a tá používa 315.
    whaw alušik,takéto riešenie sa mi páči
    ďakujem ti moc,aj ja to budem účtovať cez 315,super

    odpredaj platobných poukazov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.